niedziela, 20 października 2019, imieniny: Irena, Jan
Artykuły
Środki finansowe na remont drogi Krempna – Żydowskie – Grab
09 lipca 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Adam Pawluś, Starosta Jasielski, odebrał w dniu 8 lipca br. promesę na zadanie: „Remont drogi powiatowej Nr 1909R Krempna – Żydowskie – Grab w km 1+327 – 13+181 w miejscowościach Krempna, Żydowskie, Grab wraz z remontem przepustów w km 1+753, 1+890, 1+975, 4+330, 6+884”.

Wysokość dotacji, w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, wynosi 6 630 000,00 zł. W związku z planowanym remontem organizacje ekologiczne tj.; „Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze” i „Towarzystwo Ochrony Przyrody”, wnoszą protesty, które mogą utrudnić remont drogi powiatowej Krempna – Żydowskie – Grab. 

 

 

Mieszkańcy tego regionu popierają konieczność pilnego remontu drogi powiatowej Krempna – Żydowskie – Grab.  Remont drogi jest niezbędny w celu uzyskania jej przejezdności. Obecnie jej stan praktycznie uniemożliwia skuteczne działania w zakresie udzielania pomocy medycznej, w związku z zapewnieniem szybkiego i bezpiecznego dojazdu karetki pogotowia ratunkowego do pacjentów mieszkających i wypoczywających w tym rejonie. Uniemożliwia również podjęcie szybkiej, a tym samym skutecznej akcji w razie pożaru. Alternatywna droga dojazdowa DW Nr 992 jest często podtapiana, a w miejscowości Rozstajne znajduje się osuwisko, które stanowi zagrożenie przerwania ciągłości drogi. Poparcie dla planowanych prac wyraża także społeczność łemkowska, której w związku z nieprzejezdnością drogi odbiera się możliwość odwiedzenia ziemi dziadków i ojców oraz grobów swoich bliskich. 

Starosta Jasielski przypomina, żePowiat Jasielski, jako właściciel drogi powiatowej Nr 1909R Krempna – Żydowskie – Grab, jest zobowiązany do jej utrzymania w należytym stanie technicznym. Organizacje ekologiczne za swoje działania, mogące doprowadzić do cofnięcia przyznanego dofinansowania, nie biorą pod uwagę realiów panujących na tym terenie.  W przypadku wystąpienia zagrożenia droga ta może stanowić dla mieszkańców czy turystów drogę życia. Ekolodzy, zgłaszając swój sprzeciw, wykorzystują fakt, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne zagrożenie życia i zdrowia  znajdujących się na tym terenie osób. Tym bardziej dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków na remont tej drogi, a w szczególności Ministrowi Spraw Wewnętrznych oraz Wojewodzie Podkarpackiemu. Mam nadzieję, że pomimo przeciwności inwestycja ta doczeka się szybkiej realizacji.

Powiat Jasło 

 

Liczba odsłon: 2083


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Ramki  |  piątek, 12 lipca 2019 06:41
Można spokojnie tę promesę oprawić w ramki i powiesić na ścianie na pamiątkę utraconej szansy. Do 30 sierpnia b.r. nie będzie potrzebnych papierów a do końca roku nikt nie przeprowadzi przetargu, nie mówiąc o wykonaniu robót w terenie.
#2  ~Stary Osta  |  czwartek, 11 lipca 2019 17:07
Sukces czy porażka?
Dostał promesę na 5 przepustów i 150 m drogi.
Na razie dostał zadanie do wykonania a juz sie chwali. A do tego chce iść w posły do Warszawy czyli nie zamierza tego realizować.
#3  ~dragoness  |  środa, 10 lipca 2019 18:32
Promesa, czyli gruszki na wierzbie. A w Ożennej mieszkają jedynie jaskółki.
#4  ~Cymes  |  środa, 10 lipca 2019 11:55
Żydzi idą po Żydowskie?
A ci z Nowego Jorku to pyszczą w rytm ustawy antypolskiej?
Czekam aż starosta wystąpi na sesji w słusznym nakryciu głowy!
A może nie tylko starosta?
:/
#5  ~mieszkaniec  |  środa, 10 lipca 2019 10:28
Eko-terroryści by odpuścili swoje protesty gdyby z tej promesy mogli coś ugryżć dla siebie gdyby np starostwo zleciło im raport jak wycięcie tych 50 krzaków na które się nie zgadzają wpłynęło na park który ma powierzchnię coś koło 20 tyś ha. wtedy by nawet wskazywali dobry wpływ remontu drogi na przyrodę ze np sarenka nie skręci nóżki spacerując po dziurawej drodze :)
#6  ~SM  |  środa, 10 lipca 2019 09:06
Gdzie były władze powiatu przez te kilkadziesiąt lat jak droga ulegała degradacji??? Kto za tym stoi i komu zależy tak bardzo na tej drodze i na ośrodku w Ożennej?
#7  ~łem  |  środa, 10 lipca 2019 00:36
Tak trzymać Panie Starosto !
#8  ~wyborca  |  wtorek, 09 lipca 2019 21:52
Panie Pawluś powodzenia w sporze z eko-terrorystami !!!!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego władze miasta Panu nie pomagają , Gdzie jest Maria Kurowska ???????????????/ Gdzie jest senator Alicja Zając???????????????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dla Pana Boga i moich wyborców nie ma rzeczy niemożliwych - mówi posłanka Maria Kurowska . ZOBACZ FILM
19 października 2019
Maria Kurowska zdobyła mandat poselski startując do Sejmu z 21. miejsca listy wyborczej Prawa i Spra..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019