poniedziałek, 23 września 2019, imieniny: Bogusław, Libert
Artykuły
SREBRNE I BRĄZOWE MEDALE DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W JAŚLE W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W MINIPIŁCE SIATKOWEJ.
23 maja 2019 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

W tym samym dniu, tj 20.05.2019, do walki o medale na szczeblu wojewódzkim stanęli siatkarze i siatkarki z popularnej czwóreczki. Chłopcy osłabieni brakiem Igora Kasprzyka udali się na finał do Strzyżowa.

W wyniku losowania pierwszy półfinałowy mecz rozgrywamy z SP nr 12 Rzeszów. Pierwszego seta wygrywamy pewnie do 5, drugiego przegrywamy do 8 i to tie-break decyduje kto będzie miał już srebro i stanie do walki o złoto. Świadomość gry o złoto tak bardzo zmotywowało naszych zawodników, że stajemy na wysokości zadania i wygrywamy do 9. Radości nie ma końca, jesteśmy już wicemistrzami województwa podkarpackiego.

Do walki o złoto stajemy z gospodarzem SP nr 2 Strzyżów. W pierwszym secie podejmujemy walkę, ale przegrywamy do 16. W drugim ulegamy gospodarzom do 6. Pierwszy raz w historii naszej szkoły jesteśmy wicemistrzami województwa podkarpackiego!!! III miejsce dla SP Kozodrza, IV dla SP nr 12 z Rzeszowa. 

Zespół wystąpił w składziePiotr Kulikowski, Mateusz Piela , Michał Kusz, Wiktor Martyka ,Szymon Stal, Karol Zając, Mikołaj Wójcik , Mikołaj Skuba, Jakub Kalityński, Dawid Tomaszewski. Zespół prowadziła Ilona Wojdyła. 

Dziewczyny na walkę o swój kolejny medal finałów wojewódzkich wyjechały osłabione bez Anny Janas do odległego o 80 km Mielca . Po losowaniu w półfinale trafiamy na SP nr 15 z Przemyśla. Niestety w tym meczu górę nad naszymi dziewczynami wzięły nerwy. Zły początek seta i świetna gra przeciwnika nie daje nam zwycięstwa w ty m secie. W następnym secie druga czwórka podejmuje walkę, ale to Przemyśl wygrywa do 18 i zagra o złoto w tym turnieju. Łzy po przegranym meczu były najlepszym dowodem o jaką stawkę gramy. W następnym meczu walczymy o brąz, którego w historii szkoły jeszcze nie mamy. Naszym przeciwnikiem jest SP Straszydle. Ten mecz to prawdziwy horror. Pierwszego seta zaczynamy świetnie i prowadzimy 16:8, ale sport jest nieprzewidywalny, przeciwnik odrabia straty i przegrywamy 25:23. Prawie wszystko w rękach drugiej czwórki,i która wychodzi do walki bardzo zmotywowana. W tej partii to my opanowujemy nerwy i przy dobrej zagrywce i bardzo dobrej grze w obronie wygrywamy seta do 15. Tie-break ma zadecydować o brązowym medalu.

Znowu zaczynamy bardzo dobrze, gramy świetnie w ataku, nieźle w elemencie zagrywki, ale do stanu 12:8 dla SP 4. Przeciwnik próbuje odrabiać straty i im się to skutecznie udaje. 14:13 i piłka meczowa dla Straszydla, ale to my zdobywamy punkt i wygrywamy dwie kolejne piłki. 16:14 i mamy to, brązowy medal jest nasz. Warto wspomnieć, że Szkoła Podstawowa nr 4 z Jasła na swoim koncie w kategorii dziewcząt ma już wszystkie 3 medale Finału Wojewódzkiego. W roku 2014 Wicemistrzostwo Województwa Podkarpackiego, w 2016 Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego, i 2019 III miejsce.

Podziękowania dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za pomoc w organizacji wyjazdów na zawody. Podziękowania dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle za pokrycie kosztów wyjazdów na zawody.Podziękowania dla Ilony Wojdyły, Dominika Kowalskiego, Marcina Wietechy za pomoc w organizacji.Podziękowania dla klubów sportowych UKS MOSIR Jasło i MKS MOSIR Jasło za owocną współpracę. 

Zespół siatkarek wystąpił w składzie: Laura Sajdak, Julia Wietecha, Alicja Szopa , Paulina Bilska, Iga Kosicka , Oliwia Pykosz ,Wiktoria Orlof, Natalia Gomuła, Aleksandra Tęcza, Aleksandra Ziółkowska,

Zespół prowadził Grzegorz Janusz a kierownikiem był Marcin Wietecha.

Liczba odsłon: 764


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~sss  |  piątek, 24 maja 2019 00:24
Dobra robota Grzegorza Janusza - Tak trzymać
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dom Dziecka w Kołaczycach podwyższy standard życia wychowanków
23 września 2019
W dniu 20 września b.r. nastąpiło przekazanie placu budowy firmie Przedsiębiorstwo Budowlano-Instala..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019