poniedziałek, 25 marca 2019, imieniny: Dyzma, Ireneusz
Artykuły
SPOTKANIE Z SENIORAMI W KREMPNEJ
09 kwietnia 2018 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Wczoraj w ramach akcji pod nazwą „Bezpieczny Senior ” – edycja 2018, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie przeprowadzili zajęcia warsztatowe z seniorami z powiatu jasielskiego. Funkcjonariusze opowiadali uczestnikom między innymi o sposobach unikania zagrożeń, sytuacjach kryzysowych, podstawowych elementach samoobrony i zasadach udzielania pomocy przedmedycznej. A wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych.

Zdj. KWP Rzeszów 

Podkarpacka Policja prowadzi program profilaktyczny pod nazwą „Bezpieczny Senior”. W ramach tego programu Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, Stowarzyszenie „Dla Równości” oraz Stowarzyszenie Miłośników Cergowej, organizuje cykl zajęć warsztatowych pod nazwą „Bezpieczny Senior”- edycja 2018. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz zwiększenie świadomości seniorów w zakresie zagrożeń. Wczoraj w Krempnej odbyło się spotkanie skierowane do seniorów mieszkających na terenie powiatu jasielskiego. 

Zdj. KWP Rzeszów 

Spotkanie rozpoczęła Maria Wróbel - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krempnej. Następnie mł. insp. Piotr Kluz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przywitał uczestników i przedstawił zgromadzonym tematykę spotkania. 

Zdj. KWP Rzeszów 

W pierwszym wystąpieniu podkom. Monika Hędrzak omówiła sposoby unikania zagrożeń w przestrzeni publicznej. Przekazała również informacje jakich sytuacji należy unikać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Wyjaśniła sposoby działania przestępców w stosunku do osób starszych oraz przekonywała zgromadzonych do właściwych i bezpiecznych zachowań. Następnie mł. asp. Jerzy Ossoliński omówił sytuacje kryzysowe wraz ze sposobami reagowania na nie w świetle obowiązujących przepisów prawa. Wskazał na tryby ścigania przestępstw. Wyjaśnił czym jest działanie w stanie wyższej konieczności i obrony koniecznej. 

Zdj. KWP Rzeszów 

Spotkanie informacyjne zostało połączone z zajęciami praktycznymi z zakresu elementów samoobrony oraz podstaw udzielania pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia te prowadzili instruktorzy Zespołu Szkoleniowo-Bojowego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Policjanci prowadząc zajęcia warsztatowe podkreślali fakt, że życie i zdrowie człowieka są największą wartością.

Zdj. KWP Rzeszów 

Warsztaty podsumowała Mirosława Widurek - Prezes Stowarzyszenia „Dla Równości”.

Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie

 

 

 

Liczba odsłon: 1307


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~lol  |  poniedziałek, 09 kwietnia 2018 12:53
Co jest ostatnio z tymi "seniorami"... Niedawno w Nowym Żmigrodzie debata, a teraz w Krempnej. Aż tacy są niebezpieczni? ;)
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prostota i uważność - święto poezji w Bibliotece
23 marca 2019
  21 marca 2019 r. z okazji Światowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygo..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019