sobota, 28 listopada 2020, imieniny: Gościrad, Grzegorz
Artykuły
Spotkanie dla dzieci online z Marzeną Filipczak
04 listopada 2020 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

7 listopada 2020 (sobota) o godz. 14.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie dla dzieci online z Marzeną Filipczak – globtroterką, autorką książek i przewodników podróżniczych. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu: Do CZYTANIA! Gotowi! Start!

Marzena Filipczak – autorka książek i przewodników oraz artykułów do magazynów podróżniczych i kobiecych. Prowadzi warsztaty dla kobiet i spotkania połączone z pokazami slajdów z podróży dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przemierzyła m.in. subkontynent indyjski, Azję Południowo-Wschodnią i Środkową (w tym zamknięty na świat Turkmenistan), Bliski Wschód (m.in. Iran i Kurdystan w granicach Iraku), wielokrotnie Kaukaz, Skandynawię i Bałkany, wędrowała przez Himalaje i Grenlandię, biwakowała w afrykańskich parkach narodowych.

Tematem spotkania będzie: „Świat i jego mieszkańcy”, a w szczególności lemury z Madagaskaru. Dzieci  wspólnie z prowadzącą udadzą się w niezapomnianą podróż, spojrzą na otaczającą przestrzeń przez pryzmat zadziwiającej przyrody i jej nietuzinkowych mieszkańców, jednocześnie nabywając uważność i wrażliwość na to, co nas otacza.

„W czasach, gdy tak trudno podróżować, pojedziemy w jedno z najbardziej niezwykłych miejsc świata – na wyspę Madagaskar. Za sprawą izolacji, która trwała miliony lat, rozwinęła się tu flora i fauna, jakiej nie ma nigdzie indziej (…)” – mówi Marzena Filipczak.

Spotkanie dostępne będzie na kanale YouTube oraz Facebooku MBP w Jaśle.

Premiera: 7.11. (sobota) o godz. 14.00.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

 Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "FAMILIARIS".

 Projekt Do CZYTANIA! Gotowi! Start! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy!

 

 

Liczba odsłon: 313


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Czy upór Radnego Janusza Przetacznika jest ważniejszy od dobra pacjentów Jasielskiego Szpitala?
27 listopada 2020
Podczas ostatniej XXXIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu w Jaśle podjęto Uchwałę w sprawie zmiany U..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020