wtorek, 04 sierpnia 2020, imieniny: Alfred, Dominik
Artykuły
Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem. Co musisz wiedzieć
24 marca 2020 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

W związku z koronawirusem rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy osób dojeżdżających do pracy oraz wyjść do załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, zakup lekarstw oraz opieki nad bliskimi. 

Ograniczenia w przemieszczaniu się

Do 11 kwietnia 2020 roku  włącznie nie będzie można się  przemieszczać poza załatwieniem spraw związanych z celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. 

Obostrzenia nie dotyczą dojazdu do pracy. Jeśli ktoś jest  pracownikiem, prowadzi swoją firmę, czy gospodarstwo rolne - ma prawo dojechać do swojej pracy. Osoby te mają również prawo udać się po zakup towarów związanych ze swoją działalnością zawodową. 

Obostrzenia nie dotyczą wolontariatu. Jeśli  ktoś działa  na rzecz walki z koronawirusem i pomaga potrzebującym, którzy  przebywają na kwarantannie lub osobom, które nie mogą wychodzić z domu, to może przemieszczać się w ramach tej działalności.

Obostrzenia nie dotyczą wyjść do załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będzie można wyjść, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, wyjść  do lekarza, opiekować się bliskimi lub wyprowadzić psa.

Ważne! 

Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenia te  nie dotyczą rodzin.

Transport 

W autobusie może jechać  tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących. 

Zgromadzenia   

Obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń – można się będzie spotykać ze znajomymi. 

Uroczystości religijne 

We mszy lub innych obrzędach religijnych nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – z  wyłączeniem osób sprawujących posługę.

Zakłady pracy 

Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy zachować zasady zachowania odległości pracowników oraz środków dezynfekcji.

W dalszym ciągu pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, tj. ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej oraz rozrywkowej. Obowiązkowa jest też 14-dniowa kwarantanna dla osób powracających zza granicy.     

 

Ministerstwo Zdrowia @MZ_GOV_PL · 1 g. Mamy 25 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

Łukasz Sypień        

Liczba odsłon: 860


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
TRZY MIESIĄCE BEZ PRAWA JAZDY
04 sierpnia 2020
Policjanci jasielskiej drogówki w miniony weekend, realizując założenia akcji "Bezpieczne Wak..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020