sobota, 10 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusz, Daniel
Artykuły
RUSZYŁA AKCJA SZCZEPIEŃ SŁUŻB MUNDUROWYCH
26 marca 2021 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Rozpoczęło się szczepienie służb mundurowych, policjantów, strażaków, celników i strażników granicznych. To ważny czas, bowiem dzięki szczepieniom funkcjonariusze zyskają ochronę przed zachorowaniem, a tym samym będą mogli na co dzień pomagać innym. Dziś w szpitalu MSWiA w Rzeszowie, jedną z pierwszych dawek szczepionki przyjął mł.insp. Stanisław Sekuła - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz policjanci oddziału prewencji.

Foto: KWP w Rzeszowie

Mł.insp. Stanisław Sekuła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podczas szczepienia. Zdjęcie wykonane w gabinecie zabiegowym szpitala MSWiA w Rzeszowie. Komendant ubrany w granatowy t-shirt z białymi napisami POLICJA, na szyi granatową smycz z napisami POLICJA, na twarzy założona maseczka. Po prawej pielęgniarka ubrana w niebieski fartuch.

Foto: KWP w Rzeszowie

Nadbryg. Andrzej Babiec - Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej podczas szczepienia. Zdjęcie wykonane w gabinecie zabiegowym szpitala MSWiA w Rzeszowie. Komendant ubrany w czarny t-shirt z logo straży pożarnej. Po prawej pielęgniarka ubrana w niebieski fartuch.

Foto: KWP w Rzeszowie

Mł.insp. Stanisław Sekuła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie po szczepieniu. Zdjęcie wykonane w gabinecie zabiegowym szpitala MSWiA w Rzeszowie. Komendant trzyma w dłoniach kartę z informacją o zaszczepieniu. Na twarzy ma założoną maseczkę.

Wczoraj, ruszyła ogólnopolska akcja szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych: Policji, państwowej i ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei i strażników miejskich.

W ciągu najbliższych tygodni, na Podkarpaciu, zaszczepionych zostanie ponad 5700 mundurowych, w tym blisko 2 tysiące policjantów. Na terenie województwa podkarpackiego wyznaczono 21 punktów szczepień, po jednym w każdym powiecie. Aby szczepienia przebiegały sprawnie i nie obciążały medyków szczepiących inne grupy, funkcjonariusze będą szczepić się także w godzinach popołudniowych i w weekendy.

Zaszczepienie się policjantów, którzy codziennie podejmują interwencje wobec różnych osób i służą na tzw. "pierwszej linii", da im poczucie zwiększonego bezpieczeństwa. Jest to ważne nie tylko dla samych funkcjonariuszy, ich rodzin i współpracowników, ale też osób, z którymi mają kontakt i wobec których podejmują czynności.

Dziś, w SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie, jako jedni z pierwszych, szczepieniu przeciw Sars-CoV-2 poddali się mł.insp. Stanisław Sekuła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie oraz nadbryg. Andrzej Babiec - Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Zainaugurowali akcję szczepień, dając tym samym przykład innym funkcjonariuszom. Szczepionkę przyjęli też policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie i strażacy.

KWP w Rzeszowie 

 

Liczba odsłon: 824


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Konkurs: „Niepodległa, Niepokorna”
10 kwietnia 2021
Jasielski Dom Kultury już po raz trzeci organizuje Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Niep..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021