niedziela, 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfred, Euzebiusz
Artykuły
Rowerem po jasielszczyźnie – odznaka kolarska od PTTK o. Jasło
04 czerwca 2022 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze – oddział w Jaśle wraz z powołaną w 2021 r. Komisją Turystyki Kolarskiej przygotowało „Jasielską Krajoznawczą Odznakę Kolarską” (JKOK). Ma ona zachęcić do poznawania piękna regionu jasielskiego, jego historii, współczesnego dorobku oraz uprawiania turystyki rowerowej, jako jednej z form aktywnego wypoczynku.

JKOK jest odznaką trzystopniową, zdobywaną w kolejności – brązową, srebrną i złotą. Każdy następny stopień można osiągnąć bezpośrednio po spełnieniu kryteriów stopnia niższego. Warunkiem uzyskania odznaki jest pokonanie rowerem odpowiedniej liczby kilometrów w obszarze powiatu jasielskiego, jednorazowo bądź etapowo oraz odwiedzenie miejsc wskazanych w załączniku do regulaminu.

Na stopień brązowy wymagane jest przejechanie 100 km i odwiedzenie 10 miejsc z listy. Stopień srebrny wymaga przejechania kolejnych 150 km (razem 250 km) i odwiedzenia dodatkowych 10 miejsc. Z kolei złota odznaka przysługuje za przejechania łącznie 500 km i odwiedzenie w sumie 30 miejsc.

Szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie PTTK

Życzymy szerokiej drogi!

Liczba odsłon: 659


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022