niedziela, 29 maja 2022, imieniny: Bogusława, Maksymilian
Artykuły
Road Maraton „Pętla Magurska” gościł w powiecie jasielskim!
04 sierpnia 2021 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

W niedzielę 1 sierpnia blisko stu kolarzy uczestniczących w wyścigu szosowym „Magurska Pętla” Road Maraton przejechało przez powiat jasielski. Wyścig kolarski zorganizowano w ramach V edycji „Zagłębia Ambitnej Turystyki – Road Maraton”.

„Pętla Magurska” to jeden z pierwszych wyścigów w ramach cyklu Road Maraton. Trasa pętli liczyła w tym roku 108 km. Wyścig rozpoczął się w Dukli przy MOSiR-ze i prowadził przez Teodorówkę, Iwlę, Głojsce, Draganową i Sulistrową w powiecie krośnieńskim. Na teren powiatu jasielskiego zawodnicy wjechali w Nienaszowie, następnie przez Poraj, Faliszówkę, Kopytową, Łubno, przejechali do Łajsc, skąd dalej podążyli do Dębowca, Załęża, Osieka Jasielskiego, Pielgrzymki, Samoklęsk, Mrukowej, Brzezowej, Skalnika i Kątów.  Następnie przez przełęcz Hołbowską udali się do Krempnej, gdzie pokonali pętlę przez Żydowskie, Ożenną, Grab, Rozstajne, Świątkową Małą, Krempną i Żydowskie, aż do mety w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

W ten sposób zawodnicy przejechali przez cztery gminy powiatu jasielskiego: Nowy Żmigród, Dębowiec, Osiek Jasielski i Krempna.

Organizatorem wyścigów jest Beskidzkie Towarzystwo Turystyczne "Przełom Wisłoka", a współorganizatorami - Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Rowerowych CYCLO PARTNER oraz MOSiR w Dukli.

Wyścig rozpoczął się w Dukli a meta zlokalizowana była w Ożennej.

 Najszybszymi kolarzem okazał się Maciej Potucha z klubu DECATHLON KATOWICE Team, który całą trasę pokonał w nieco ponad 3 godziny.

Na mecie kolarzy witał Starosta Adam Pawlus, który gratulował wszystkim dobrych czasów i wyników osiągniętych podczas sportowej rywalizacji. Podziękował organizatorom, że ten wyścig zakończył się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej i przebiegał drogą powiatową przez Żydowskie, która została wyremontowana pomimo wielu zastrzeżeń. Podkreślił, że inwestycja ta okazała się potrzebna, bo dzięki niej udało się zorganizować tak wspaniałe sportowe wydarzenie.  

Powiat Jasło 

Liczba odsłon: 1013


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Będzie sprzęt dla OSP z terenu powiatu jasielskiego
28 maja 2022
27.05.2022 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Jaśle odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022