niedziela, 22 maja 2022, imieniny: Emil, Helena
Artykuły
Reżyser Wiesław Hołdys w JDK - zapisz się na warsztaty teatralne
10 czerwca 2021 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Jasielski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych, organizowanych w ramach projektu „Miłość jest poezją – Baczyński w Jaśle”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”. Zgłoszenia należy przesyłać na adres JDK do 15 czerwca br. Warsztaty odbędą się w dniach 21-26 czerwca br.

 

Pod okiem Wiesława Hołdysa, reżysera, teatrologa i założyciela Teatru Mumerus, uczniowie będą mieli szansę wykorzystać swój potencjał aktorsko - wokalny, rozwinąć sztukę artystycznego mówienia oraz ekspresji scenicznej. Ponadto zapoznają się z mało znaną twórczością Baczyńskiego, inspirowaną uczuciem do jaślanki  Anny Żelazny. Uczestnicy  warsztatów będą mieli okazję być współtwórcami oryginalnego scenariusza i spektaklu, odkryją umiejętności inscenizacyjne oraz wartość pracy w zespole. Warsztaty zakończą się spektaklem ulicznym zrealizowanym przez uczniów.

(JDK)

Liczba odsłon: 637


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022