sobota, 06 czerwca 2020, imieniny: Dominika, Norbert
Artykuły
RECITAL FORTEPIANOWY MICHAŁA BABIARZA W JDK: OSOBOWOŚĆ UKRYTA W DŹWIĘKACH
15 maja 2019 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Gościem 96. Studni Kulturalnej JDK będzie niezwykle utalentowany pianista i kompozytor Michał Babiarz, który zabierze wszystkich obecnych czarodziejski w świat muzyki. Koncert w wykonaniu młodego laureata wielu konkursów pianistycznych w kraju i zagranicą odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury 17 maja br. (piątek) godz.17.00. Wstęp wolny.

 

Program recitalu:

- J.S Bach - Preludium i fuda F-dur DWK II

- L. v. Beethoven - Sonata f- moll op.57 „Appassionata”

- F. Liszt - Rapsodia węgierska nr.12

- F. Chopin - Polonez As-dur op.53

- I. Strawiński - Pietruszka

Czas trwania: 1 godzina 15 minut 

 

Michał Babiarz jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, w klasie fortepianu Jadwigi Błażowskiej. W latach 2013-2015 uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie, a obecnie uczy się w Prywatnej Szkole Muzycznej II stopnia w Jaśle.

W konkursach pianistycznych uczestniczył od dziecka. Od 2017 roku zaczął brać udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kompozytorskich, prezentując utwory o charakterze klasycznym i sonorystycznym.

Jego najważniejsze osiągnięcia w konkursach kompozytorskich to: w 2017 r. wyróżnienie i najwyższa punktacja (głównej nagrody nie przyznano) w Konkursie Kompozytorskim w ramach VII Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie za utwór „Mała suita preludiów” na fortepian oraz - w 2018 r. - I miejsce ex aequo w XIX Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim UFM w Warszawie dla uczniów szkół muzycznych II stopnia za utwór „Music thrillers” na flet i fortepian.

Za działalność muzyczną otrzymał jednorazowe Stypendium Artystyczne Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, a podczas ceremonii wręczania stypendiów wykonał własną kompozycję dedykowaną fundatorowi - wariacje na temat muzyki Matuszkiewicza do filmu „Zaklęte rewiry”.

Ponadto, Michał Babiarz jest laureatem około 40 konkursów pianistycznych o randze regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zorganizował i wykonał liczne recitale oraz koncertował m.in. w Żelazowej Woli, Krakowie, Jeleniej Górze i Płocku.

Jego najważniejsze osiągnięcia pianistyczne ostatnich lat to:

2019 r.: I miejsce w kat. III (do 20 lat), fortepian w XIV OKMI w Jaśle.

2018 r.: III miejsce w I Przeglądzie Pianistycznym „Józef Hofmann In Memoriał” w Krakowie.

2017 r: I miejsce w X Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie; II miejsce i nagroda specjalna w postaci koncertu w ramach Małopolskiej Akademii Talentów w Łącku w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie.

2016 r.: II miejsce i nagroda specjalna stowarzyszenia „Porta Musicea” w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie; III miejsce w VII Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie; I miejsce w Płockim Konkursie Muzyki Współczesnej; I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej „Srebrna szybka” w Krakowie.

 

 

Liczba odsłon: 1344


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
DZISIAJ ŚWIATOWY DZIEŃ ROWERU
04 czerwca 2020
Światowy Dzień Roweru obchodzony jest od 2018 roku. Ideą tego dnia jest promowanie roweru jako nieza..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020