sobota, 23 stycznia 2021, imieniny: Jan, Klemens
Artykuły
Radny Krzysztof Czeluśniak broni Pogotowia Ratunkowego w Jaśle. Radni apelują do Adama Niedzielskiego, Ewy Leniart, Adama Pawlusia i parlamentarzystów
12 stycznia 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej Jasła, przewodniczący Klubu Radnych " Jaślanie", radny Krzysztof Czeluśniak stanął w obronie jasielskiego Pogotowia Ratunkowego. 

Krzysztof Czeluśniak - radny Rady Miejskiej Jasła 

Odczytał on projekt Apelu skierowanego do władz wojewódzkich i starosty jasielskiego, w obronie Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz osób w nim zatrudnionych. 

Radny Krzysztof Czeluśniak podkreślił, że proponowane zmiany skutkować będą zmniejszeniem liczebności zespołów ratunkowych oraz spowodują redukcję zatrudnienia personelu medycznego jasielskiej stacji Pogotowia Ratunkowego. 

Poniżej publikujemy Apel Rady Miejskiej Jasła 

Apel

Rady Miejskiej Jasła

W związku z otrzymaną informacją o planowanych zmianach organizacyjnych  państwowego ratownictwa medycznego, skutkujących likwidacją Zespołu Ratownictwa Medycznego w Dziale Pomocy Doraźnej przy Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle oraz planowaną zmianą zasad kontraktowania usług medycznych i wyodrębnienia jednego rejonu operacyjnego na terenie Województwa Podkarpackiego, Rada Miejska Jasła, zwraca się z apelem o niezwłoczne wycofanie się z tej propozycji i utrzymanie funkcjonujących do tej pory rejonów operacyjnych, co daje gwarancję utrzymania dobrego poziomu świadczonych usług medycznych.

Proponowane zmiany skutkować będą zmniejszeniem liczebności zespołów ratunkowych, z funkcjonujących obecnie trzyosobowych do zespołów dwuosobowych, a także spodziewaną redukcją zatrudnienia personelu medycznego jasielskiej stacji pogotowia ratunkowego.  

Podkreślić należy, iż dotychczasowa struktura organizacyjna oparta była na pracownikach – ratownikach medycznych znających topografię, teren i pacjentów z Jasła i powiatu jasielskiego, co zapewniało szybką interwencję pogotowia ratunkowego.

My jako samorządowcy Miasta Jasła przez szereg lat wspieraliśmy finansowo jasielskie pogotowie, w szczególności poprzez zakup karetek oraz wysokiej jakości sprzętu medycznego, który miał służyć mieszkańcom miasta Jasła i powiatu jasielskiego.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za zmianą tej decyzji jest utrata pracy przez ratowników medycznych, którzy narażając swoje życie i zdrowie wykonują pracę w jasielskim pogotowiu. Szczególnie w czasie pandemii COVID-19 nie chcemy by eksperymenty stanowiły zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego.

W tym stanie rzeczy kierując się troską o zdrowie mieszkańców naszego regionu apelujemy o wycofanie się z planowanej decyzji.

Otrzymują:

1)Minister Zdrowia Adam Niedzielski

2)Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart

3)Parlamentarzyści z terenu powiatu jasielskiego

4)Starosta Jasielski Adam Pawluś 

Red. 

Liczba odsłon: 3078


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Michał  |  piątek, 15 stycznia 2021 06:11
Sanok przejął Pogotowia w Brzozowie, Ustrzykach i Lesku. Zespoły dwuosobowe a chłopaki zadowolone bo zarabiają więcej, kasa z NFZ idzie tylko do nich a nie do szpitali które są workiem bez dna. Nie rozumiem problemu. Na całym świecie jest tak, że to pracodawca dyktuje warunki zatrudnienia a nie odwrotnie. Pewnie jakieś związki....
#2  ~olo ratownik !!!!  |  środa, 13 stycznia 2021 00:09
red mam w d..... czy mam maturę czy nie ważne ze mysi racjonalnie i ma ja...ja bronić ludzi jak nikt inny !!!!
#3  ~Pielegniarka  |  wtorek, 12 stycznia 2021 15:55
Brawo krzys Zawsze z ludzmi i za to cie szanuje inni niech piszą co chca my zawsze bylismy za toba bo tylko ty nas bronileś
#4  ~brawo  |  wtorek, 12 stycznia 2021 14:45
Brawo Panie Czeluśniak. Oni tego Panu nie darują. Nie mają pojęcia co się dzieje w Jaśle. Byle dieta wpłynęła na konto. Mylę się, czy też nie. Nie Pan dalej tak trzyma. To pan powinien być burmistrzem, a nie Zośki, Kaśki, czy E...ki
#5  ~red  |  wtorek, 12 stycznia 2021 14:25
Panie Czeluśniak czy Pan kiedyś jakąś szkołę, ma Pan chociaż maturę? Toż od błędów aż oczy bolą. I jeszcze piszesz Pan w imieniu Rady Miasta, co na to inni radni? Nie wstyd Wam Panowie?
#6  ~Prawdziwe słowa Czelusniaka  |  wtorek, 12 stycznia 2021 11:44
Apel do Starosty Jasielskiego Pana Adama Pawlusia

Apel do Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart


W związku z informacjami Medialnymi o planowaniu przejęcia pogotowia w

Jaśle przez pogotowie w krośnie.

Apelujemy do pana Starosty i pani Wojewody o powstrzymanie tej decyzji w dobie pandemii, eksperymentowanie w tym zakresie może zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców miast i powiatu jasielskiego.Apelujemy o niezwłoczne wycofanie się z tej propozycji my jako samorządowcy miasta Jasła prze szereg lat wspieraliśmy finansowo pogotowie w Jaśle np:​ zakupem karetek, sprzętu do tych karetek, które miały służyć naszym mieszkańcom.

Mamy obawy, że po​ przejecie pogotowia w jaśle sprzęt zakupiony przez nasze samorządy może być w wykorzystywany w innym powiecie.Dodatkowym argumentem jest utrata pracy przez naszych ratowników pracujących w pogotowiu jasło, znają oni położenie topograficzne całego powiatu i orientują się​ terenie, gdyż​ pracują tu lata, w dobie pandemii nie​ chcemy by eksperymenty miały wpływ na zdrowie i​ życie naszych mieszkańców.Apelujemy wiec o wycofanie się z decyzji przejęcia pogotowia w

Jaśle przez pogotowie w krośnie!

​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ Rada Miejska Jasła
#7  ~Ona  |  wtorek, 12 stycznia 2021 10:18
Faktem było, że Radny Czelusniak nakreślił problem. Jednak apel jaki wystosował nie nadawał się do pokazania opinii publicznej ( pod względem stylistycznym oraz ortograficznym). Napisany w innym języku niż polski.
Obecny tekst to wynik pracy wszystkich Radnych i pracowników Urzędu. Wystarczyło Redaktorze oglądać sesje i pisać na jej podstawie prawdę.
#8  ~Wiola  |  wtorek, 12 stycznia 2021 10:15
Zawsze mowiłam że Czelusniak to prawdziwy samorządowiec i pomaga ludziom
#9  ~Ratownik medyczny  |  wtorek, 12 stycznia 2021 08:28
W imieniu ratownikòw medycznych z pogotowia dziekujemy za wasz Apel i wsparcie nas w walce o normalność dziekujemy radzie miasta wszczegòlnosci radnym z klubu Jaślanie
#10  ~Ratownik medyczny  |  wtorek, 12 stycznia 2021 08:25
W imieniu ratownikow medycznych dziekujemy radzie miasta za wsparcie wszczegulnisci radnym z klubu Jaślanie
#11  ~fake  |  wtorek, 12 stycznia 2021 07:26
Redakcjo co to za fake ? to przemówienie nie jest czelusniaka i on nic nie czytał bo nie potrafi....
#12  ~xxx  |  wtorek, 12 stycznia 2021 07:24
Panie Krzysztofie brawo. Niektórzy radni nie wiedzieli o problemie - gdzie oni żyją i czy mają pojęcie co się dzieje w Jaśle.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Piłkarze Czarnych Jasło dostali tylko 68 tys. złotych, a siatkarze aż 160 tys. złotych dotacji
22 stycznia 2021
Komisja konkursowa dokonała podziału środków dla klubów działających na terenie Miasta..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021