środa, 17 sierpnia 2022, imieniny: Angelika, Anita
Artykuły
Przypominamy, od 3 stycznia obowiązują zmiany w strefie płatnego parkowania
31 grudnia 2021 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Od 3 stycznia, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Jasła, wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu strefy płatnego parkowania na terenie Miasta Jasła. Wykup biletu w parkometrze będzie wymagał podania numeru rejestracyjnego parkowanego pojazdu, a osoby posiadające kartę osoby niepełnosprawnej będą mogły skorzystać z dodatkowych uprawnień. 

Każda osoba, która parkuje w płatnej strefie parkowania, musi podać numer rejestracyjny parkowanego pojazdu. Oznakowany pojazd przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych lub pojazd zaopatrzony w kartę parkingową osoby niepełnosprawnej może być bezpłatnie parkowany na wszystkich miejscach przeznaczonym dla tak oznaczonych pojazdów.

Zmiany dla osób posiadających kartę osoby niepełnosprawnej

Osoby posiadające kartę osoby niepełnosprawnej wydanej na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 450) parkując w strefie płatnego parkowania na terenie Miasta Jasła będą miały następujące możliwości:

- dla osób zameldowanych na pobyt czasowy lub stały na terenie miasta Jasła

 Abonament

    •  10 zł za każdy miesiąc na jeden pojazd, uprawniający do parkowania na każdym płatnym miejscu postojowym w strefie płatnego parkowania na terenie Miasta Jasła;

    • 100 zł za jeden rok kalendarzowy na jeden pojazd, uprawniający do parkowania na każdym płatnym miejscu postojowym w strefie płatnego parkowania na terenie Miasta Jasła.

- dla wszystkich osób posiadających kartę osoby niepełnosprawnej

    • możliwość wydrukowania w parkometrze darmowego biletu na pierwsze dwie godziny parkowania pojazdu na każdym wolnym miejscu parkingowym w strefie. Drukując bilet należy podać numer rejestracyjny parkowanego pojazdu. Bilet parkingowy należy umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą łącznie z karą osoby niepełnosprawnej.

Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu stref płatnego parkowania na terenie Miasta Jasła znajdują się na stronie internetowej pod adresem: https://um.jaslo.pl/pl/platne-strefy-parkowania/

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 2181


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~glen  |  środa, 05 stycznia 2022 09:51
Co w przypadku, gdy wcześniej zwolnię miejsce na parkingu, a będę chciał zaparkować moim innym samochodem, bo przecież opłata jest dalej ważna? Rozumiem że, ta zmiana nie jest karą dla rzetelnie opłacających, .........Czy będzie możliwość odzyskać opłatę za niewykorzystany czas ?
#2  ~Kalika  |  niedziela, 02 stycznia 2022 09:31
Cyt. " … a osoby posiadające kartę osoby niepełnosprawnej będą mogły skorzystać z dodatkowych uprawnień. " O jakie dodatkowe uprawienia chodzi ???
#3  ~sss3  |  sobota, 01 stycznia 2022 11:45
Czy w takim razie nie trzeba będzie już wracać do samochodu by włożyć kwitek za szybę?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Z Jasła odchodzi zawsze uśmiechnięta siostra Karina Pawłowska i myśliciel ksiądz Zbigniew Kraska
16 sierpnia 2022
Decyzją księdza biskupa Jana Wątroby, po trzech latach pracy w Kolegiackiej Parafii pw. Wn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022