niedziela, 22 maja 2022, imieniny: Emil, Helena
Artykuły
Przygody z czytaniem – spotkanie autorskie z Justyną Bednarek
14 czerwca 2021 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

16 czerwca 2021 roku o godz. 11:00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach projektu „Biblioteka – (ot)WARTA PRZESTRZEŃ” odbędzie się spotkanie z autorką książek dla dzieci Justyną Bednarek. Podczas spotkania najmłodsi przekonają się, że książki nie tylko uczą i bawią, ale pomagają nam także zrozumieć świat. Pisarka na przykładzie swoich książek, a szczególnie  lektury „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” pokaże dzieciom, że w odkrywaniu świata i spełnianiu marzeń ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia, którą najlepiej możemy rozwijać właśnie poprzez czytanie. 

Justyna Bednarek - polska poetka, pisarka i ilustratorka. Z wykształcenia jest romanistką, ale przez lata pracowała jako dziennikarka i redaktorka w pismach kobiecych. W 2004 roku opublikowała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku, wydała również m. in. takie pozycje, jak „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Pięć sprytnych kun” czy „W to mi graj. Bajki muzyczne”.

Spotkaniu będzie towarzyszyć akcja czytelnicza „Wędrujące książki”, w ramach której czytelnicy odwiedzający Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle będą mogli oddać swoje przeczytane książki a zabrać interesujące ich tytuły przekazane przez innych użytkowników. W organizację spotkania włączył się Zarząd Osiedla Kopernika w Jaśle.Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół "MAMY NADZIEJĘ".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Liczba odsłon: 443


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022