niedziela, 07 czerwca 2020, imieniny: Antoni, Jarosław
Artykuły
Premiera w JDK - Miałem kiedyś dom
31 stycznia 2020 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Ogromne wrażenie zrobiło na publiczności widowisko słowno-muzyczne „Miałem kiedyś dom” wystawione w Jasielskim Domu Kultury w ramach XII Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

 

Realizatorom spektaklu udało się niezwykle przekonująco ukazać grozę Holokaustu. Młodzi artyści doskonale oddali rozpacz i beznadzieję czasu zagłady. Poruszająca gra aktorska, genialna oprawa muzyczna i oświetlenie, stworzyły nastrój napięcia i trwogi, uruchamiając wyobraźnię i podbijając serca publiczności oraz zmuszając ją do zastanowienia nad tym, co w życiu jest prawdziwą wartością. Nie można było na tę inscenizację - przypominającą, jaki los człowiek człowiekowi jest w stanie zgotować - patrzeć bez emocji. Były one tak wielkie, że po spektaklu widzowie wychodzili z sali w milczeniu, ze łzami w oczach.

W przedstawieniu przygotowanym przez instruktorów JDK, wykorzystane zostały teksty poetyckie m.in.: Leszka Długosza, Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jerzego Ficowskiego, Iwony Opoczyńskiej i Antoniego Słonimskiego, poświęcone zagładzie Żydów.

Wystąpili: recytatorzy - Zuzanna Bernacka, Nadia Czech, Katarzyna Lechowska, Aleksandra Namysł, Wojciech Knapik i Jonatan Maciejowski; wokalistki - Aleksandra Brągiel, Oliwia Lewandowska i Karolina Polak; tancerki - Oliwia Baran, Wiktoria Łącka i Weronika Mazur oraz akompaniująca Ewa Grzebień i Wojtek Nowicki - fortepian. Recytatorów przygotowała Helena Gołębiowska, solistki - Ewa Grzebień, tancerki - Katarzyna Korona. Muzykę opracował Wojtek Nowicki, elementy scenografii sporządziły Anna Brożyna i Ewa Kusiak, oświetleniem kierował Dariusz Myśliwiec, a nad bezproblemowym przebiegiem całości czuwał Sławomir Gołębiowski.

Premiera spektaklu „Miałem kiedyś dom” odbyła się 28 stycznia br. Kolejne seanse, skierowane do młodzieży szkolnej odbędą się wkrótce.

JDK - st

Liczba odsłon: 1077


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
DZISIAJ ŚWIATOWY DZIEŃ ROWERU
04 czerwca 2020
Światowy Dzień Roweru obchodzony jest od 2018 roku. Ideą tego dnia jest promowanie roweru jako nieza..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020