środa, 20 czerwca 2018, imieniny: Bogumił, Bożena
Artykuły
"Powstrzymaj pijanego kierowcę"
18 maja 2017 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło
"Powstrzymaj pijanego kierowcę" - pod takim hasłem przebiegała konferencja skupiająca instytucje i podmioty, które wspólnie podejmują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim uświadomienie lokalnej społeczności o występujących zagrożeniach, jakie powodują nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu jasielskiego. Uczestnicy spotkania, dzięki udostępnionym przez WORD Krosno symulatorom m.in. dachowania i zderzenia czołowego, mogli na własnej skórze przekonać się, jak czują się osoby, które brały udział w wypadkach drogowych.

Wczoraj w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a w szczególności problematyce związanej z zagrożeniami na drogach, jakie niosą za sobą nietrzeźwi kierujący. Konferencję zorganizowano dzięki współpracy Urzędu Miasta Jasła, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, a także Policji i innych instytucji i podmiotów, które na co dzień realizują zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego. 

Wśród zaproszonych gości i uczestników spotkania obecni byli także przedstawiciele Policji m.in. insp. Paweł Filipek Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, nadkom. Jacek Krzyżak Komendant Powiatowy Policji w Jaśle, podkom. Paweł Grześ funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, mł. asp. Ryszard Przewoźnik p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jaśle oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną.  

W pierwszej części spotkania Józef Biernacki - członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowych, w tym także zagrożenia, jakie powodują nietrzeźwi użytkownicy dróg. W prezentacji multimedialnej przedstawił statystyki dotyczące ilości zdarzeń drogowych w szczególności tych, w których sprawcami są pijani kierowcy. Zwrócił także uwagę, że w sytuacjach kiedy widzimy nietrzeźwego, który zamierza prowadzić samochód, nie możemy pozostać obojętni. Właściwa i skuteczna reakcja może uratować komuś życie. 

W drugiej części spotkania, dzięki udostępnionym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie specjalistycznym urządzeniom, uczestnicy konferencji mogli w warunkach zbliżonych do realnych, doświadczyć wypadku drogowego symulującego dachowanie pojazdu lub zderzenia czołowego.   

Takie przedsięwzięcia spotykają się z dużym zainteresowaniem i spełniają przede wszystkim rolę profilaktyczno - edukacyjną. Wpływają także na wzrost poziomu wiedzy i świadomości lokalnej społeczności na temat tego negatywnego zjawiska. Ponadto budują wzajemne relacje pomiędzy wieloma podmiotami i instytucjami, które wspólnie podejmują różnego rodzaju działania, kierując się ideą zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.    

pw

 

 

Liczba odsłon: 897


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018