czwartek, 29 września 2016, imieniny: Dadźbog, Franciszek
Artykuły
Powstało Stowarzyszenie im. Senatora Stanisława Zająca!
12 stycznia 2011 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W dniu 3 września 2010 roku dla upamiętnienia w przestrzeni publicznej osoby Stanisława Zająca, wybitnego prawnika, polityka, posła I,III,V i VI kadencji, senatora RP VII kadencji, tragicznie zmarłego w dniu 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, rodzina, przyjaciele i grupa współpracowników powołała Stowarzyszenie im.Senatora Stanisława Zająca.

 

Dziś w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle odbyło się uroczyste spotkanie członków założycieli, sympatyków oraz znajomych i przyjaciół zmarłego Stanisława Zająca. W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy oraz zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęło się od emisji filmu o tragicznie zmarłym Stanisławie Zającu.

Następnie Prezes Stowarzyszenia Jerzy Sołtys przedstawił cele Stowarzyszenia, wymieniając w tym upamiętnianie osoby Senatora Stanisława Zająca, a w szczególności jego życia, działalności zawodowej, publicznej oraz społecznej.

Stowarzyszenie będzie się zajmować także upowszechnianiem postaw obywatelskich, patriotycznych promowaniem ideii samorządności, edukacją i wychowaniem, podnoszeniem świadomości prawnej społeczeństw – mówił dalej Jerzy Sotys.

Wszystkie założone cele będą realizowane poprzez wpływanie na kształt polityki społecznej państwa, wspieranie przedsięwzięć edukacyjno-kulturalnych, działanie na rzecz reform prawa, wymiaru sprawiedliwości i polityki społecznej, organizowanie konferencji, sympozjów naukowych i szkoleń, organizowanie akcji charytatywnych i zbiorek publicznych.

W skład Zarządu Stowarzyszenia wszedł Jerzy Sołtys – Prezes Zarządu, Zbigniew Myśliwiec- Wiceprezes Zarządu, Wojciech Piękoś – Skarbnik, Agnieszka Zając Bulwan – Członek Zarządu, Wojciech Zając – Członek Zarządu. Komisję Rewizyjną tworzą następujące osoby: Stanisław Sławniak – Przewodniczący Komisji, Andrzej Gotfryd – Członek Komisji oraz Bogdan Naszkiewicz – Członek Komisji.

 

Zdjęcie z uroczystości pogrzebowych 

Zdjęcie z uroczystości pogrzebowych 

Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Jaśle przy ulicy Kościuszki 61, tel. 13 44 86122.

Stanisław Grzywacz 

 

Więcej zdjęć ze spotkania i pogrzebu – galeria strona główna

Zobacz film poniżej - już wkrótce

 

Liczba odsłon: 4211


nick:
*

Wykonaj działanie:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Ja  |  sobota, 15 stycznia 2011 12:03
A gdziei Gogdan RZ..a,Tadeusz G.....z , Maria K......a i inni tak wiele zawdzięczający?
#2  ~aga  |  piątek, 14 stycznia 2011 21:26
pamięć ludzka krótka, a języki wężowe. Jedno jest pewne- kto znał Senatora, wie jakim był człowiekiem. Osobiście życzyłabym każdemu z was choćby małego pierwiastka takiej Osobowości.
#3  ~Judyt  |  piątek, 14 stycznia 2011 21:01
Takiego CZŁOWIEKA i POLITYKA jakim był Senato St. Zającr Jasło już mieć nie będzie!! Dziękujemy Rodzinie i Przyjaciołom za inicjatywę utworzenia tego Stowarzyszenia.
#4  ~Królik  |  piątek, 14 stycznia 2011 20:44
Totalny NEPOTYZM! ONI ZWARIOWALI! ICH POGIĘŁO Ziew
#5  ~Ciekawa Jola  |  piątek, 14 stycznia 2011 17:02
Czy ktoś wyjaśni na czym polegała wybitność prawnicza oraz zasługi ś.p.Stanisława Zająca,
byłabym wdzięczna za precyzyjne wymienienie co kiedy jak komu , bo do tej pory spotykam się tylko z ogólnikami (adwokat broniący prześladowanych za przekonania i parlamentarzysta kolejnych kadencji)
#6  ~gg  |  piątek, 14 stycznia 2011 16:08
sama rodzina
#7  ~!  |  piątek, 14 stycznia 2011 15:43
srednia wieku 68 lat..jesli juz to niech "pani senator" wezmie za sprawe ZALEWU KATY-MYSCOWA..ba maz jakos mekolil temat i treptal w miejscu, i nic nie zrobil mimo wielu lat u korytka..
#8  ~gaik  |  piątek, 14 stycznia 2011 11:37
no jasne trza kasę bo to sami biedacy i rodzinka nie mają juz co do garnka wlożyć ,obrzydzenia mozna dostac
#9  ~OB  |  piątek, 14 stycznia 2011 08:30
Słowo "wybitny" w tekście to daleko idąca przesada. Być prawnikiem, politykiem, posłem i senatorem nie oznacza od razu wybitnym. Stowarzyszenie jak widać po składzie jest stowarzyszeniem rodzinnym. Cele stowarzyszenia wątpliwe, bez szans jakiegokolwiek przebicia no chyba oprócz - "organizowania akcji charytatywnych i zbiorek publicznych".
No ale niech tam... stowarzyszać może się każda grupka ludzi bo prawo nie zabrania. Wystarczy określić sobie jakiś istotny lub mniej istotny cel. W większości są to tzw. towarzystwa wzajemnej adoracji.

A kto to jest na czwartym zdjęciu od góry tj. ta ładna dziewczynka i ten miś ?

#10  czesio  |  piątek, 14 stycznia 2011 08:09
a poprosze o numer konta ,bo czesio chciał 1procenta z podatków na Stowarzyszenie przekazać,wszak cele są szczytne....sympozja,konferencje,działania,akcje...ojojoj ale tu tego!!!
#11  ~jagoda  |  piątek, 14 stycznia 2011 07:54
Burżuje na śmierci niewinnej osoby zarabiają pieniądze Nie
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wicewojewoda Witold Lechowski na obchodach Dnia Służby Celnej
29 września 2016
Wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski uczestniczył 26 września w obchodach Dnia Służby Celnej po..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2016
realizacja: indemi.pl