środa, 28 czerwca 2017, imieniny: Ireneusz, Józef
Artykuły
Powstało Stowarzyszenie im. Senatora Stanisława Zająca!
13 stycznia 2011 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W dniu 3 września 2010 roku dla upamiętnienia w przestrzeni publicznej osoby Stanisława Zająca, wybitnego prawnika, polityka, posła I,III,V i VI kadencji, senatora RP VII kadencji, tragicznie zmarłego w dniu 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, rodzina, przyjaciele i grupa współpracowników powołała Stowarzyszenie im.Senatora Stanisława Zająca.

 

Dziś w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle odbyło się uroczyste spotkanie członków założycieli, sympatyków oraz znajomych i przyjaciół zmarłego Stanisława Zająca. W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy oraz zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęło się od emisji filmu o tragicznie zmarłym Stanisławie Zającu.

Następnie Prezes Stowarzyszenia Jerzy Sołtys przedstawił cele Stowarzyszenia, wymieniając w tym upamiętnianie osoby Senatora Stanisława Zająca, a w szczególności jego życia, działalności zawodowej, publicznej oraz społecznej.

Stowarzyszenie będzie się zajmować także upowszechnianiem postaw obywatelskich, patriotycznych promowaniem ideii samorządności, edukacją i wychowaniem, podnoszeniem świadomości prawnej społeczeństw – mówił dalej Jerzy Sotys.

Wszystkie założone cele będą realizowane poprzez wpływanie na kształt polityki społecznej państwa, wspieranie przedsięwzięć edukacyjno-kulturalnych, działanie na rzecz reform prawa, wymiaru sprawiedliwości i polityki społecznej, organizowanie konferencji, sympozjów naukowych i szkoleń, organizowanie akcji charytatywnych i zbiorek publicznych.

W skład Zarządu Stowarzyszenia wszedł Jerzy Sołtys – Prezes Zarządu, Zbigniew Myśliwiec- Wiceprezes Zarządu, Wojciech Piękoś – Skarbnik, Agnieszka Zając Bulwan – Członek Zarządu, Wojciech Zając – Członek Zarządu. Komisję Rewizyjną tworzą następujące osoby: Stanisław Sławniak – Przewodniczący Komisji, Andrzej Gotfryd – Członek Komisji oraz Bogdan Naszkiewicz – Członek Komisji.

 

Zdjęcie z uroczystości pogrzebowych 

Zdjęcie z uroczystości pogrzebowych 

Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Jaśle przy ulicy Kościuszki 61, tel. 13 44 86122.

Stanisław Grzywacz 

 

Więcej zdjęć ze spotkania i pogrzebu – galeria strona główna

Zobacz film poniżej - już wkrótce

 

Liczba odsłon: 4453


nick:
*

Wykonaj działanie:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Ja  |  sobota, 15 stycznia 2011 13:03
A gdziei Gogdan RZ..a,Tadeusz G.....z , Maria K......a i inni tak wiele zawdzięczający?
#2  ~aga  |  sobota, 15 stycznia 2011 00:26
pamięć ludzka krótka, a języki wężowe. Jedno jest pewne- kto znał Senatora, wie jakim był człowiekiem. Osobiście życzyłabym każdemu z was choćby małego pierwiastka takiej Osobowości.
#3  ~Judyt  |  sobota, 15 stycznia 2011 00:01
Takiego CZŁOWIEKA i POLITYKA jakim był Senato St. Zającr Jasło już mieć nie będzie!! Dziękujemy Rodzinie i Przyjaciołom za inicjatywę utworzenia tego Stowarzyszenia.
#4  ~Królik  |  piątek, 14 stycznia 2011 21:44
Totalny NEPOTYZM! ONI ZWARIOWALI! ICH POGIĘŁO Ziew
#5  ~Ciekawa Jola  |  piątek, 14 stycznia 2011 18:02
Czy ktoś wyjaśni na czym polegała wybitność prawnicza oraz zasługi ś.p.Stanisława Zająca,
byłabym wdzięczna za precyzyjne wymienienie co kiedy jak komu , bo do tej pory spotykam się tylko z ogólnikami (adwokat broniący prześladowanych za przekonania i parlamentarzysta kolejnych kadencji)
#6  ~gg  |  piątek, 14 stycznia 2011 17:08
sama rodzina
#7  ~!  |  piątek, 14 stycznia 2011 16:43
srednia wieku 68 lat..jesli juz to niech "pani senator" wezmie za sprawe ZALEWU KATY-MYSCOWA..ba maz jakos mekolil temat i treptal w miejscu, i nic nie zrobil mimo wielu lat u korytka..
#8  ~gaik  |  piątek, 14 stycznia 2011 12:37
no jasne trza kasę bo to sami biedacy i rodzinka nie mają juz co do garnka wlożyć ,obrzydzenia mozna dostac
#9  ~OB  |  piątek, 14 stycznia 2011 09:30
Słowo "wybitny" w tekście to daleko idąca przesada. Być prawnikiem, politykiem, posłem i senatorem nie oznacza od razu wybitnym. Stowarzyszenie jak widać po składzie jest stowarzyszeniem rodzinnym. Cele stowarzyszenia wątpliwe, bez szans jakiegokolwiek przebicia no chyba oprócz - "organizowania akcji charytatywnych i zbiorek publicznych".
No ale niech tam... stowarzyszać może się każda grupka ludzi bo prawo nie zabrania. Wystarczy określić sobie jakiś istotny lub mniej istotny cel. W większości są to tzw. towarzystwa wzajemnej adoracji.

A kto to jest na czwartym zdjęciu od góry tj. ta ładna dziewczynka i ten miś ?

#10  czesio  |  piątek, 14 stycznia 2011 09:09
a poprosze o numer konta ,bo czesio chciał 1procenta z podatków na Stowarzyszenie przekazać,wszak cele są szczytne....sympozja,konferencje,działania,akcje...ojojoj ale tu tego!!!
#11  ~jagoda  |  piątek, 14 stycznia 2011 08:54
Burżuje na śmierci niewinnej osoby zarabiają pieniądze Nie
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W niedzielę festyn charytatywny w Przysiekach
28 czerwca 2017
  Wzorem lat ubiegłych, pierwsza niedziela lipca związana jest z imprezą w Przysiekach koło Ja..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2017
realizacja: indemi.pl