niedziela, 15 grudnia 2019, imieniny: Celina, Ignacy
Artykuły
Polskie podręczniki dla winiarzy nagrodzone w Paryżu!
29 lipca 2019 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

17 lipca br. w Genewie Międzynarodowe Jury OIV przyznało 11 Nagród i 9 Specjalnych Wyróżnień wśród 51 prac zgłoszonych w konkursie przez 15 krajów. Jedną z głównych nagród przyznano za wydane przez Fundację Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS  książki „Winorośl i wino. Wiedza i praktyka. cz. 1 i 2”.

Międzynarodowa Organizacja Winorośli i Wina OIV (ang. International Organisation of Vine and Wine, OIV) -  to organizacja międzynarodowa o profilu naukowo-technicznym skupiająca 47 państw. Utworzona została na mocy porozumienie podpisanego przez 35 państw w 2001 r. Zastąpiła Międzynarodowe Biuro Winorośli i Wina.

Książki „Winorośl i wino. Wiedza i praktyka. cz. 1 i cz. 2” to praca zbiorowa pod redakcją Romana Myśliwca i Ewy Wawro. Autorami poszczególnych rozdziałów  są wykładowcy Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle (więcej o PAW  www.akademiawina.org ), najlepsi specjaliści w Polsce w swoich dziedzinach. To nie tylko teoretycy, ale i praktycy, którzy swoją specjalistyczną wiedzę zdobywali przez lata doświadczeń. Książka adresowana jest do szerokiego grona osób zainteresowanych winiarstwem, właścicieli już istniejących winnic, jak i osób początkujących, winoogrodników i miłośników wina.

Ze względu na rozległość tematyki winiarskiej publikacja podzielona została na dwie części. Część pierwsza poświęcona jest zagadnieniom związanym z uprawą winorośli, część druga produkcji wina. W obu częściach zasadnicze zagadnienia obudowane są rozdziałami uzupełniającymi, jak historia, systematyka winorośli, marketing, enoturystyka, sztuka degustacji, prawo winiarskie.

- Nasze książki to nie tylko podręczniki dla winiarzy, to także doskonała ilustracja tego, z czym  zainteresowani winiarstwem muszą się zmierzyć. Winiarstwo to trudna sztuka, wymagająca ogromnego zaangażowania, kosztowna a także ryzykowna, bo uzależniona od wielu czynników środowiskowych i atmosferycznych.  Ale umiejętnie prowadzona winnica i odpowiednia pielęgnacja wina, na każdym z etapów jego produkcji przynosi nie tylko spore zyski, ale daje także wiele satysfakcji. Nasze książki pokazują wszystkie te etapy krok po kroku. Tematyka jest jednak tak rozległa, że każdemu z rozdziałów należałoby poświęcić osobny podręcznik. To kolejne wyzwanie wydawnicze dla nas, z którym być może będziemy musieli się niedługo zmierzyć. Przyznana przez OIV prestiżowa nagroda jest dla nas  ogromnym wyróżnieniem i zarazem wyzwaniem do dalszej działalności wydawniczej – podkreśla Ewa Wawro, prezes Fundacji Galicja Vitis (więcej o fundacji www.galicjavitis.pl)

* * *

„Winorośl i wino. Wiedza i praktyka” – cz. 1i 2.,  bogato ilustrowane podręczniki wiedzy teoretycznej i praktycznej. Format: B5 (165x235 mm), ok. 300 stron każda, w pełnym kolorze na papierze kredowym, oprawa twarda.

Praca zbiorowa pod redakcją: Roman Myśliwiec, Ewa Wawro. Autorzy cz.1 : Roman Myśliwiec, dr Janusz Mazurek, Ewa Wawro, Wojciech Bosak Autorzy cz.2 : Piotr Stopczyński, Roman Myśliwiec, Wojciech Bosak, Ewa Wawro, Monika Bielka Vescovi, Bartosz Wilczyński, Radosław Froń.

Książki można kupić bezpośrednio od wydawcy oraz w wybranych księgarniach internetowych i sklepach branżowych.

Fundacja Galicja Vitis

Liczba odsłon: 1204


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Poświęcony odcinek drogi z Kołaczyc do Brzysk - Kolejna droga zmodernizowana przez Adama Pawlusia
14 grudnia 2019
 Dziś  14 grudnia br. (sobota) w Kłodawie odbyło  się uroczyste przekazanie do użytko..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019