środa, 19 czerwca 2019, imieniny: Borzysław, Gerwazy
Artykuły
POLICJANT PO SŁUŻBIE POMÓGŁ MĘŻCZYŹNIE, KTÓRY STRACIŁ PRZYTOMNOŚĆ
11 marca 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

 

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z jasielskiej komendy, w czasie wolnym od służby, pomagał starszemu mężczyźnie, który po zdarzeniu drogowym tracił przytomność. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji, 81-letni mężczyzna na czas trafił do szpitala. Jego stan jest poważny.

Do tego zdarzenia doszło w miniony wtorek w Nowym Żmigrodzie. Około godz. 11.30, będący poza służbą policjant z jasielskiej drogówki - sierż. szt. Sławomir Chopiak, zauważył grupę osób gromadzących się na parkingu przy ul. Pl. Kościuszki w Nowym Żmigrodzie. Okazało się, że doszło tam do kolizji, w której jednym z uczestników był 81-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski kierujący osobowym volkswagenem. Mężczyzna prawdopodobnie podczas prowadzenia pojazdu poczuł się słabo, stracił koncentrację i wjechał w zaparkowane w pobliżu samochody. 

81-latek podróżował wraz z żoną. Ponieważ uszkodzenia pojazdów nie były poważne, tuż po samym zdarzeniu mężczyzna rozmawiał z jedną z pokrzywdzonych na temat ewentualnego pokrycia kosztów naprawy samochodu. 

W pewnym momencie 81-latek zaczął tracić równowagę. Będący w pobliżu sierż. szt. Sławomir Chopiak, widząc że senior potrzebuje natychmiastowej pomocy, bez wahania pospieszył mu na ratunek. Funkcjonariusz przytrzymał mężczyznę by nie upadł  na ziemię, rozmawiał z nim i kontrolował jego stan zdrowia, który z każdą chwilą pogarszał się. 81-latek w pewnym momencie zaczął tracić przytomność. Okazało się, że jest chory na cukrzycę. Policjant poprosił o pomoc będącego w pobliżu mężczyznę. Funkcjonariusz zaalarmował służby ratunkowe dzwoniąc na numer alarmowy 112, dzięki czemu 81-latek na czas trafił do jasielskiego szpitala. Jego stan jest poważny.  

Na miejscu zdarzenia pracowali także policjanci z jasielskiej drogówki oraz grupy dochodzeniowo-śledczej. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie. 

Godna uznania i pochwały jest także postawa mężczyzny, który bez zastanowienia odpowiedział na apel policjanta i pomógł w ratowaniu życia i zdrowia 81-letniego seniora.

pw

 

 

 

 

 

Liczba odsłon: 752


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Karierowicze  |  sobota, 16 marca 2019 13:46
Jeśli to faktycznie prawda to największe gratulacje i słowa uznania dla jego przełożonych kierowników naczelników i komendantów ze świetnie sprawoja nadzór nad swoimi ludźmi i trzymają dyscyplinę w komendzie, gdzie etyka zawodowa powinna być na pierwszym miejscu a wychodzi na to że wogole nie jest przestrzegana
#2  ~BASIA  |  czwartek, 14 marca 2019 19:41
Sławek jest prawdziwym społecznikiem pomaga każdemu bez względu na okoliczności jednym słowem prawdziwy ... Największy w całej komendzie
#3  ~Driver  |  czwartek, 14 marca 2019 18:20
Dla czego nie pojawił się artykuł jak nasz kolega Dyżurny Ruchu przy dworcu PKS kilka dni temu udzielał pomocy pijanemu Policjantowi który leżał pijany na chodniku w rejonie dworca... Może o tym pan rzecznik prasowy KPP napisze kilka zdań... Mamy tylko nadzieję że jego bohaterka postawa zostanie odpowiednio dostrzezona przez naszych przełożonych
#4  ~Driver  |  czwartek, 14 marca 2019 18:10
Dla czego nie pojawił się jeszcze artykół jak kilka dni temu nasz kolega Dyżurny Ruchu przy dworcu PKS udzielał pomocy nietrzezwemu Policjantowi który leżał nietrzeźwy na chodniku przed poczekalnią ? Mamy nadzieję że jego bohaterka postawa zostanie odpowiednio doceniona przez przełożonych podobna podwyżka jak ostatnio dostali policjanci...
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Przed nami sportowy weekend - XX Międzynarodowy Festiwal Sportu JASŁO 2019
19 czerwca 2019
  Już w najbliższą sobotę (22 czerwca) o godzinie 17:30 na jasielskim Rynku odbędzie się oficj..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019