piątek, 24 stycznia 2020, imieniny: Felicja, Rafał
Artykuły
POLICJANCI Z JASŁA PROWADZĄ AKCJĘ BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
10 września 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Rozpoczął się już nowy rok szkolny, a wraz z nim wzmożony ruch w rejonach szkół i przedszkoli. Uczniowie idąc do szkoły niejednokrotnie muszą przejść przez ruchliwe ulice, czy ominąć niebezpieczne skrzyżowania. W trosce o ich bezpieczeństwo jasielscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

W pierwszych tygodniach września rozkojarzone po wakacjach dzieci są bardziej narażone na niebezpieczne zdarzenia. Dlatego też, jak co roku policjanci prewencji i ruchu drogowego prowadzą działania prewencyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. W czasie akcji mundurowi odwiedzają szkoły i spotykają się z dziećmi ich rodzicami oraz  nauczycielami. Podczas prelekcji  rozmawiają o różnych zagrożeniach jakie mogą wystąpić w drodze do szkoły oraz przypominają przepisy i zasady ruchu drogowego, zarówno w teorii jak i w praktyce. 

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, w trakcie prowadzonej akcji, policjanci baczniej przyglądają się zarówno pieszym jak też kierującym w zakresie przestrzegania przepisów. Mundurowi częściej odwiedzają  także rejony szkół oraz w miejsca, gdzie można spotkać uczniów idących do szkoły.

  

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego przypominamy także, by wyposażyć dzieci, ich odzież i tornistry, w elementy odblaskowe, dzięki czemu dziecko będzie bardziej widoczne na drodze. 

 

Wskazanym jest też, by towarzyszyć dziecku szczególnie temu, które pierwszy raz zaczyna edukację szkolną w jego pierwszej drodze do szkoły. To będzie dobra okazja, by zwrócić uwagę na zagrożenia i mówić o podstawowych zasadach korzystania z drogi, na przykład: dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, przechodzić na czerwonym świetle, dlaczego należy iść poboczem po lewej stronie jezdni. Warto również wyjaśnić dziecku znaczenie znaków i sygnałów drogowych, które mija w drodze do szkoły. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej bezpieczne.

pw

Liczba odsłon: 1460


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
1,5 mln złotych finansowego wsparcia od Miasta Jasła
24 stycznia 2020
  Już blisko 1,5 mln złotych w tym roku przekazało Miasto Jasło instytucjom, organizacjom oraz..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020