poniedziałek, 23 września 2019, imieniny: Bogusław, Libert
Artykuły
Pobiegnij śladami Kazimierza Pułaskiego
30 maja 2019 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego i Stowarzyszenie Nordic Walking NW- Team Jasło serdecznie zapraszają na I Bieg im. Kazimierza Pułaskiego do Świątkowej Wielkiej w dn. 14 lipca br.

Przygotowaliśmy ciekawe i malownicze trasy w sercu Beskidu Niskiego- dwie dla biegaczy na dystansie 5 km i 21 km oraz jedną dla miłośników Nordic Walking na dystansie 5 km.

Kazimierz Pułaski to barwna, ale mało znana postać naszej historii. Bohater walk niepodległościowych zarówno Polski, jak i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Właśnie minęło 250 lat od jego przybycia do obozu konfederatów barskich w Grabiu w gminie Krempna. Stąd wyruszał, by ścierać się z armią rosyjską. Jedna z takich potyczek odbyła się na Majdanie, blisko Świątkowej Wielkiej.

Zawodnicy przebiegną przez to miejsce, by upamiętnić oddziały konfederackie i ich dowódcę, którzy stanęli do boju w obronie ojczyzny.

A po biegach rozpocznie się XVIII Krempniańska Parada Historyczna, też poświęcona Kazimierzowi Pułaskiemu i jego towarzyszom. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie widowisko historyczne pt. „Pułaski pod Świątkową”. Oprócz tego dużo dobrej muzyki, pokazy, atrakcje dla dzieci i starszych, kramy oraz swojskie jadło (m.in. słynne świątkowskie pierogi).

To świetna okazja, by zawodnicy oraz ich najbliżsi spędzili aktywnie i atrakcyjnie lipcową niedzielę.

Zatem- za Pułaskim!

Informacje i zapisy na www.biegpulaskiego.pl

 

Liczba odsłon: 787


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dom Dziecka w Kołaczycach podwyższy standard życia wychowanków
23 września 2019
W dniu 20 września b.r. nastąpiło przekazanie placu budowy firmie Przedsiębiorstwo Budowlano-Instala..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019