czwartek, 20 września 2018, imieniny: Dionizy, Eustachy
Artykuły
Po 15 radnych w gminach powiatu jasielskiego, 23 radnych do powiatu jasielskiego i 33 radnych do Sejmiku Województwa Podkarpackiego
10 marca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Jesienią 2018 roku odbędą się wybory do Rad Gmin, Rady Powiatu i Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Już wkrótce dowiemy się, kto będzie się ubiegał o stanowisko burmistrza Miasta Jasła  oraz stanowiska wójtów i radnych.

Ryszard Pabian - burmistrz Miasta Jasła 

Wydaje się, że pewnym kandydatem do sprawowania funkcji burmistrza Jasła jest obecny burmistrz Ryszard Pabian, który był popierany w wyborach 2014 roku przez Prawo i Sprawiedliwość, w tym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, senator Alicję Zając i posła Bogdana Rzońcę. 

Od lewej: Ryszard Pabian - burmistrz Jasła z ramienia PIS-u, Bogdan Rzońca - poseł RP z Prawa i Sprawiedliwości oraz Henryk Rak - przewodniczący Rady Miejskiej z PIS-  Jasła - zdj. arch. 

Wydaje się, że według większości mieszkańców Jasła Ryszard Pabian jest bardzo dobrym gospodarzem, który nie wprowadza polityki do samorządu i przez to nie doprowadza do antagonizmów i podziału wśród jasielskiej społeczności, pomimo tego, że startował z list PIS-u.

Ryszard Pabian cieszy się  poparaciem wyborców ze wszystkich stron jasielskiej sceny politycznej. Wydaje się więc, że po raz kolejny będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do objęcia funkcji burmistrza Miasta Jasła.

Od lewej : Alicja Zając - senator RP, Andrzej Duda - owczesny kandydat na prezydenta RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Pabian - burmistrz Miasta Jasła - zdj. arch. 

Przypominamy, że w styczniu 2015 roku,  w Urzędzie Miasta Jasła - z burmistrzem Ryszardem Pabianem spotkał się ówczesny kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda.

Andrzej Stachurski - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego 

Mówi się o tym, że o stanowisku wójta Gminy Osiek Jasielski będzie ubiegał się obecny etatowy członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Andrzej Stachurski. 

Zbigniew Staniszewski - Wójt Gminy Dębowiec

O stanowisko wójta Gminy Dębowiec ma ubiegać się  obecny wójt Zbigniew Staniszewski i radny Rady Powiatu Jasielskiego Stanisław Mlicki. 

Stanislaw Mlicki - radny Rady Powiatu Jasielskiego 

Na popracie w nadchodzących wyborach może liczyć wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara.

Grzegorz Bara - wójt Gminy Nowy Żmigród  

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wydała Zarządzenie w sprawie liczby radnych wybieranych do Rad Gmin na terenie województwa podkarpackiego w kadencji 2018 – 2023. Liczba radnych do rad gmin została ustalona na podstawie liczby mieszkańców zamieszkałych na obszarze działania poszczególnych rad gmin ujętych w stałym rejestrze wyborców według stanu na dzień 31 grudnia 2017 roku.

W Jaśle wybieranych będzie 21 radnych. W Gminie Wiejskiej Jasło, gminie Kołaczyce, Brzyska, Dębowiec, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Skołyszyn oraz Tarnowiec - wybieranych będzie po 15 radnych.

Mieszkańcy powiatu jasielskiego będą wybierać 23 radnych do Rady Powiatu Jasielskiego. Liczba radnych została ustalona na podstawie liczby mieszkańców zamieszkałych na obszarze działania Rady Powiatu w Jaśle, ujętych w stałym rejestrze wyborców według stanu na dzień 31 grudnia 2017 roku .

Zgodnie z Zarządzeniem wojewody podkarpackiego w wyborach Sejmiku Województwa Podkarpackiego wybieranych będzie 33 radnych.

Stanisław Grzywacz

 

 

Liczba odsłon: 3827


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~dragoness  |  wtorek, 13 marca 2018 13:59
Ponownie Wiktorze, z niekłamaną satysfakcją stwierdzam, że mam to gdzieś.
#2  ~Wiktor  |  poniedziałek, 12 marca 2018 20:29
dragoness - irytują mnie kobiety o szczątkowej wiedzy i rozdartej buzi!
#3  ~wyborca gminny  |  poniedziałek, 12 marca 2018 16:41
Pan Mlicki ma dużą szansę na "wójtowanie" w Gminie Dębowiec,pod warunkiem definitywnego odcięcia się od PO,bo jak wiadomo do Rady Powiatu był wybrany jako członek Platformy.Mimo zmiany opcji w trakcie kadencji,wyborcy chcą definitywnej deklaracji.Wiem coś o tym. Cool Co?
#4  ~dragoness  |  poniedziałek, 12 marca 2018 00:31
@ Wiktor
Jak ty mnie nie lubisz... pewnie tak bardzo jak ja cię mam gdzieś :P Znajdź sobie inny obiekt uwielbienia, bo nie wiem, czy jesteś bardziej nudny, czy irytujący. Ile byś dał za pierwsze miejsce na liście? I komu?
#5  ~jan  |  niedziela, 11 marca 2018 17:16
popieram kandydaturę Pana Pabiana i wszyscy moi znajomi będą na niego głosować
#6  ~Wiktor  |  niedziela, 11 marca 2018 17:12
dragoness - 1232 ostateczny upadek demokracji... zieeew... Nie czujesz jaka ty jesteś nudna z tym swoim zacietrzewieniem na poziomie przekupki z podmiejskiego targu?
#7  ~dragoness  |  niedziela, 11 marca 2018 13:03
Koniec JOWów do Rady Miasta, PiS nam rozmontował demokrację. Znowu zacznie się ustalanie miejsc na partyjnych listach "po uważaniu" i "kto da wiecej".
#8  ~vip-ek  |  niedziela, 11 marca 2018 09:11
Pec?ten "chłopiec z plakatu" burmistrzem?wolne żarty :o
#9  ~do moc pisu  |  niedziela, 11 marca 2018 08:36
Kompetencje Pabiana i Peca są nieporównywalne.
Na korzyść tego pierwszego.
#10  ~nina  |  niedziela, 11 marca 2018 08:04
Gdyby tak się nie "upierał" przy wręczarce dyplomów może i miałby szanse ...niestety ona ciągnie go na dno !!!!...ale nie jestem panem po 60 -tce by to pojąć
#11  ~do moc pisu  |  niedziela, 11 marca 2018 00:54
Do moc pisu., _ czy ten Pec, to ten sam muraz z Katów
#12  ~Moc pisu  |  niedziela, 11 marca 2018 00:37
Ale tu pisza g ..... zaden pa....n wian tylko pec mlody da rade
#13  ~Radna  |  niedziela, 11 marca 2018 00:34
Pis wystawia naszego kochanego pana peca ktory wyfra to
#14  ~vip-ek  |  sobota, 10 marca 2018 20:25
Stachurskiemu i Mlickiemu proponuję ubrać żółte koszulki...liderów wyborów! :D
#15  ~I tura  |  sobota, 10 marca 2018 20:04
Pabian przejdzie w pierwszej turze. Nie ma dla niego przeciwnika, a to dlatego, że jest człowiekiem honoru, nie ulegający naciskom ludzi, którym wydaje się, że są stworzeni do rządzenia. Tak
#16  ~do polok  |  sobota, 10 marca 2018 19:22
Albo nie masz wiedzy, albo jesteś napuszczony.
Pabian jest najlepszym możliwym kandydatem
w Jaśle i myślę, że również parlamentarzyści to
rozumieją, w końcu dojdzie do porozumienia i go poprą.
Dawno nikt nie zrobił tyle do ściągnięcia inwestorów
do Jasła, co nie wszystkim jest w smak.
#17  ~polok  |  sobota, 10 marca 2018 19:00
Kończ Waść -wstydu oszczędż,z kwiatkami latasz i jedynie pragnienie pozostanie przy korycie.Jasło umiera.Zobacz Pan jak rozwija się Krosno.Zwinąłeś zaklad,zwiniesz Jasło.Opamiętajmy sie przy wyborach,żeby nasze dzieci mogły żyć i pracować w Jaśle.
#18  ~głosuje  |  sobota, 10 marca 2018 18:54
No i bardzo dobrze, że jest kandydatura p. Mlickiego jest bardzo interesująca i w tym sensie dobra, że startując ma silną osobowość z doświadczeniem samorządowym, potrafi rozwiązywać problemy. Teraz tylko dobra kampania, napisać program i dobre hasło (proponuje "czas na zmiany"). A dlatego na zmiany że w ostatnich latach wytworzył się nieprzychylny klimat dla urzędującego wójta , po drugie nie umiał rozwązywać kilka ważnych z punktu widzenia mieszkańców problemów, po trzecie w pewnym uproszczeniu zapomniał o konieczności podtrzymywania stałego kontaktu z nimi. A brutalna prawda jest taka, że obecna rada, może poza kilkoma, nadaje się do wymiany. To są może fajni ludzie ale nie na te czasy. W urzędzie nie powinno mieć miejsca na kumoterstwo i układy.
#19  ~widz  |  sobota, 10 marca 2018 14:28
No i bardzo dobrze, że PIS wystawi Ryszarda Pabiana. Większość moich znajomych będzie na niego głosować, pomimo tego że popierał go PIS. Wybory ma wygrane nawet jakby szedł sam
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zapowiedź meczu VIII kolejki ligi okręgowej: JKS Czarni 1910 Jasło- Markiewicza Krosno
20 września 2018
Zapowiedź meczu VIII kolejki ligi okręgowej: JKS Czarni 1910 Jasło- Markiewicza Krosno   &nbs ..