czwartek, 26 maja 2022, imieniny: Filip, Marianna
Artykuły
Plejada gwiazd w sztuce „Windą do nieba…czyli czworo po czterdziestce”
11 czerwca 2021 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

„Windą do nieba..czyli czworo po czterdziestce” to tragikomedia z muzyką i piosenkami w dwóch aktach. Spektakl, który powstał na podstawie pomysłu Leo Bauera i Fritza Schindleckera, zostanie wystawiony w Jasielskim Domu Kultury 21 czerwca (poniedziałek) br., o godz. 19.00. Bilety w cenie 65 zł do nabycia w sekretariacie JDK lub online. W sztuce, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza zobaczymy takie znakomitości jak: Małgorzata Lewińska, Beata Olga Kowalska, Agnieszka Darkowska, Dariusz Kordek i Jacek Kawalec. 

„Windą do nieba..czyli czworo po czterdziestce” to spotkanie czterech przypadkowych pasażerów windy, postawionych w sytuacji bez wyjścia: uzależniona od złośliwości królowa śniegu - Magdalena, oaza naiwności i odkrywczych spostrzeżeń - Urszula, akwizytor totalny, facecik w garniturku - Jerzy i przez nadwrażliwość po sam nos zatopiony w kobiecości – Andrzej. Wszyscy, w tym samym wieku zostają uwięzieni w windzie, pomiędzy piętrami. Każde z nich boryka się z jakimś problemem i chcąc nie chcąc, ujawnia go w sytuacji "ostatecznej". Życiowe dialogi i nagłe zwroty akcji prowadzą do zaskakujących konfrontacji i komicznych puent. Czy będzie to chwila na podsumowanie, czy też czas na budzące się uczucie?

Do sztuki Taraszkiewicza teksty piosenek napisał Tadeusz Ross, a choreografię opracował Krzysztof „Kriss” Adamski, znany z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. 

Liczba odsłon: 784


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022