poniedziałek, 26 sierpnia 2019, imieniny: Joanna, Konstanty
Artykuły
Plaga komarów w Jaśle - Będzie odkomarzanie
14 czerwca 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Majowe opady deszczu spowodowały zmasowany wylęg komarów. Chmara komarów uniemożliwia spędzanie czasu na wolnym powietrzu. Mieszkańcy Jasła oczekują na działania ze strony władz. Pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie dezynsekcji zostanie poddany obszar 30 ha na  terenów miejskich. 

Zapytaliśmy Urząd Miejski w Jaśle , czy przewiduje w najbliższym czasie przeprowadzenie dezynsekcji

- Miasto Jasło tak jak i inne miasta w Polsce w związku z dużą liczbą komarów planuje przeprowadzić akcję odkomarzania i odkleszczania. Akcja jest planowana w dwóch etapach: pierwszy -  17 czerwca, drugi - zostanie przeprowadzony po ok. 3 tygodniach po pierwszym. Przeprowadzenie akcji jest ściśle uzależnione od warunków pogodowych.

Miasto Jasło, tak jak kilka innych miast w naszym województwie, planuje poddać odkomarzaniu i odkleszczaniu tereny rekreacyjne i tereny zielone typu: parki, place zabaw, boiska sportowe, zieleńce, itp. Łącznie zostanie odkomarzonych 30 ha. 

Ostatni raz akcja odkomarzania na terenie Miasta Jasła była przeprowadzona w 2010 r. po największej powodzi w naszym mieście. Wówczas była to akcja przeprowadzana w ramach usuwania skutków powodzi  (metodą agrolotniczą), stąd też koszty, które wyniosły 300 tys. zł, zostały pokryte w części z budżetu państwa. W związku z tym Miasto obecnie nie stara się o środki z budżetu państwa na ten ce l – poinformowała nas Agata Koba, Rzecznik Prasowy UM Jasła.

Stanisław Grzywacz 

 

 

 

 

Liczba odsłon: 1171


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~ss  |  piątek, 14 czerwca 2019 15:38
Burmistrz przestraszył się inicjatywy Krzysztofa Peca _ Pec jesienią zostanie burmistrzem Jasła - no cóż boimy się odwołania. Panie Krzysztofei Czeluśniak proszę jesienią zapoczątkować inicjatywę odwoiłanioa
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Jasło - Międzynarodowe Dni Wina 2019
24 sierpnia 2019
W Jaśle trwają XIV Międzynarodowe Dni Wina.  Na jasielskim rynku swoje stoiska przygotował..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019