niedziela, 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfred, Euzebiusz
Artykuły
Piotruś Pan i Kapitan Hak w walce dobra ze złem
10 czerwca 2022 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Pełna sala widowiskowa, fantastyczna widownia i znakomici młodzi aktorzy. To wszystko w jednym miejscu – na sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Powód? – premiera widowiska „Piotruś Pan i piraci”, w wykonaniu aktorów Teatru Maskotka, działającego w Jasielskim Domu Kultury. Reżyserem spektaklu, który odbył się 9 czerwca br. jest Renata Samborska.

- Dziękuję teatrowi, bo to jest ogrom pracy. O ile wszyscy ci aktorzy mają satysfakcję z tej swojej pracy, to jest ktoś, bez kogo by tego spektaklu nie było. Cały ciężar za przedstawienie spoczywa na Renacie Samborskiej, za co jej bardzo dziękuję. Zrobić przedstawienie w tak krótkim czasie, to jest naprawdę wyzwanie. Aktorzy są wspaniali i Renata też. Dziękuję, że masz duszę Piotrusia Pana – mówiła po premierze Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Na godzinę widownia przeniosła się do świata wróżek, magii i piratów. Do świata, w którym dzieci latają i śpiewają syreny. Do świata, w którym istnieje prawdziwa przyjaźń, a dobro zwycięża zło. Brawurowe role młodych artystów, choreografia i scenografia stworzyły niepowtarzalny klimat, a mali widzowie z wypiekami na twarzach obserwowali dynamiczną akcję na scenie.

Teatr „Maskotka” działający przy Jasielskim Domu Kultury, wystąpił w składzie:

Piotruś Pan: Jonatan Maciejowski,

Kapitan Hak: Wojciech Knapik (gościnnie),

Wanda: Milena Nocek,

Janka: Maja Czyżowicz,

Dzwoneczek: Nikola Jurusik,

Piraci: Zofia Aftanaz, Michalina Błoniarz, Carmen Cyran, Emilia Pękalska,

Amelia Olbrot – Santivaňez, Wiktor Furmanek, Tymek Łącki,

Drużyna Piotrusia Pana: Maria Biernacka Zosia Kozik,

Ania Ziarko, Zosia Żygłowicz,

Mama: Patrycja Zoła (gościnnie).

jdk

Liczba odsłon: 647


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022