poniedziałek, 08 sierpnia 2022, imieniny: Cyryl, Emil
Artykuły
Pieśni Wysockiego i Okudżawy w JDK
05 lipca 2021 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Piątkowy wieczór (2 lipca br.), upłynął w Jasielskim Domu Kultury pod znakiem znakomitej poezji i pięknych ballad. Na koncert „Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki - dwaj najwięksi bardowie XX wieku - Najpiękniejsze pieśni", złożyły się najsłynniejsze utwory rosyjskich artystów, wybrane przez muzyków tworzących zespół Piramidy.

Trzech muzyków rozpoczęło koncert utworem „Majster Bułat”, autorstwa naszego znakomitego twórcy – Wojciecha Młynarskiego. Artyści od początku nawiązali bardzo dobry kontakt z publicznością dzieląc się z nią anegdotami ze swoich występów oraz znakomicie wprowadzając w klimat utworu, który za chwilę miał zabrzmieć.

- Drodzy państwo coraz bardziej mi się w Jaśle podoba. Musimy częściej tu przyjeżdżać – zwrócił się w trakcie koncertu do słuchaczy Piotr Kajetan Matczuk, lider zespołu.

Na trwające ponad półtorej godziny muzyczne spotkanie złożyły się między innymi pieśni pochodzące z  płyt: „Krótka płyta o Okudżawie” czy „Majster Bułat”. Na tym drugim albumie znalazły się również utwory nieznane szerszemu odbiorcy.

- Udało nam się poznać wdowę po Bułacie Okudżawie – panią Olgę. Dzięki niej dotarliśmy do mniej znanych pieśni tego artysty, a także wystąpiliśmy w Moskwie, na koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata – w Sali im. Piotra Czajkowskiego - dodał Piotr Kajetan Marczuk.

Miłośnicy twórczości rosyjskich pieśniarzy usłyszeli tego wieczoru między innymi utwory: „A jeden z tych co mieli Ją”, „Wańka Morozow”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Spotkanie w porcie”, „Milicyjny protokół”, „Piosenka o młodym huzarze”, „Obława na wilki”, „Trzy miłości”, „Pieśń o żołnierskich butach”, „W parnej i skwarnej Afryce”, w tłumaczeniu znakomitych twórców: Andrzeja Mandaliana, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Wiktora Woroszylskiego, Witolda Dąbrowskiego czy Romana Kołakowskiego. 

Na zakończenie muzycznej uczty zabrzmiał jeden z najsłynniejszych utworów Bułata Okudżawy – „Modlitwa”. Po koncercie artyści spotkali się z miłośnikami twórczości rosyjskich bardów, rozmawiali i podpisywali płyty.

pch

Liczba odsłon: 949


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Teresa  |  środa, 21 lipca 2021 09:44
Byłam i jestem zachwycona. Prawdziwa uczta dla duszy i dla uszu.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022