czwartek, 24 września 2020, imieniny: Gerard, Maria
Artykuły
Piękna pogoda i tłumy biegaczy w Krempnej
22 sierpnia 2020 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

Wspaniała, słoneczna pogoda i tłumy biegaczy w Krempnej - szósta edycja UltramaratonuMagurskiego przeszła do historii. Pomimo sanitarnych obostrzeń organizatorom udało sięzapewnić wspaniałą atmosferę biegowej imprezie, na którą przybyły setki biegaczy z całej Polski, a nawet z zagranicy.

W piątkowy wieczór ze szkolnego boiska w Krempnej na trasę zwaną MagurRun wybiegło prawie 240 zawodników​, z których najszybszy, Bartosz Ceberak, przebiegł dystans 23 km w 1 godzinę i 44 minuty.

Najszybszej kobiecie, Beacie Mazan z Krosna, trasa zajęła 2h i 6 minut. Wszyscy dotarli zmęczeni, ale i szczęśliwi z przebiegnięcia trasyprowadzącej po północnych wzgórzach Krempnej.

Za to ​w sobotni świt stawiła się grupa ponad 250 bardziej doświadczonych biegaczy,którzy w biegu spędzili sporą część sobotniego dnia.​ Upał dawał się im mocno we znaki,bo ponad trzydziestu zawodników musiało zrezygnować, schodząc z trasy. Ale pozostalimogli oglądać przepiękne zakątki Magurskiego Parku Narodowego - świt z widokiem na Grzywacką, panoramy z Magury Wątkowskiej i Wysokie, cerkwie w Kotani, Wołowcu,Olchowcu i Chyrowej, przepiękne łąki okolic Nieznajowej i Radocyny.

Na średnim dystansie najszybszym okazał się Patrik Milata przybyły ze Słowacji, któremu napokonanie 68km wystarczyło zaledwie 5 godzin i 32 minuty.

Najszybsza z pań, ZuzaWałach-Biśta, pojawiła się na mecie po 7h i 53 minutach. Zaś na koronnym dystansie 100km, po raz kolejny wygrał Rafał Kot, który w wywiadach często podkreśla krajoznawcze walory Beskidu Niskiego i z upodobaniem wraca do Krempnej. Wśród kobiet wygrała KamilaGrzelak z czasem 12h i 30 minut.

Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu Urzędu Gminy Krempna, Magurskiego Parku Narodowego, Stowarzyszenia Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna oraz, działającego jako Partner Biegu, Województwa Podkarpackiego, które nieustannie zaprasza do odkrywaniaatrakcji Podkarpackiego (​www.podkarpackie.eu​).Ultramaraton Magurski​ - zapraszamy Was znów za rok!

Organizatorzy

 

Liczba odsłon: 544


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Nabór projektów do budżetu obywatelskiego zakończony
23 września 2020
Zakończył się nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 202..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020