sobota, 08 sierpnia 2020, imieniny: Cyryl, Emil
Artykuły
PGNiG pomogło prawie 260 rodzinom z Podkarpacia
31 lipca 2020 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Już po raz trzeci na Podkarpacie dotarł transport PGNiG ze sprzętem gospodarstwa domowego dla powodzian. Łącznie do tej pory pomoc otrzymało 256 rodzin z 14 gmin.

Trzeci transport pomocy od PGNiG przywiózł pralki i kuchenki dla 89 rodzin z gmin Brzyska, Jasienica Rosielna, Jedlicze (miasto i gmina), Jasło (miasto i gmina) oraz Kołaczyce. Sprzęt trafi do osób, które straciły dorobek życia w wyniku powodzi, która nawiedziła Podkarpacie pod koniec czerwca.

– Nie można stać obojętnie, gdy takie nieszczęście dotyka sąsiadów. A w ten sposób w PGNiG postrzegamy mieszkańców Podkarpacia, gdzie działalność wydobywczą prowadzimy w zasadzie od zawsze. Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się ruszyć z pomocą rodzinom, które najbardziej ucierpiały w wyniku żywiołu – powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes PGNiG SA, w trakcie rozładowywania transportu ze sprzętem dla powodzian z Jasła.

W sumie w ramach akcji pomocy dla powodzian wsparcie od PGNiG trafiło do 256 rodzin z 14 gmin z Podkarpacia. Otrzymały one łącznie 283 sztuki dużego AGD: kuchenki, lodówki i pralki.

Sprzęt został zakupiony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, której fundatorem jest PGNiG SA. Pomoc poszkodowanym była koordynowana z lokalnymi władzami administracji rządowej i samorządowej.

PGNiG SA

Liczba odsłon: 1977


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~CoToDa  |  piątek, 07 sierpnia 2020 00:10
Panie, nos tysz zakrywamy maseczkom
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wystawa Natalii Fischer i Małgorzaty Samborskiej w MalGaleri
08 sierpnia 2020
 W MalGaleri w Jaśle, można oglądać nową wystawę młodych artystek : Natalii Fischer i Małgorzat..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020