piątek, 23 sierpnia 2019, imieniny: Filip, Laurenty Walerian
Artykuły
Patriotyzm – co to znaczy?
06 listopada 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Co to znaczy patriotyzm? Czy trudno być patriotą? Czym dla nas jest patriotyzm? Takie pytania zadaliśmy uczestnikom zajęć, które odbyły się w ramach projektu „Rośniemy w Niepodległość”. 

Na początku spotkania wspólnie przeczytaliśmy książkę Joanny Olech Kto Ty jesteś, która uświadomiła nam codzienny wymiar patriotyzmu. Uczniowie z przygotowanych materiałów wykonali domy w barwach narodowych, na których stworzyli kolaż, przedstawiając swoją wizję patriotyzmu. Każda grupa zaprezentowała i omówiła swoją pracę. Według uczniów patriotyzm to: rodzina, kultywowanie tradycji, zakup polskich towarów, szacunek do przyrody, oddawanie krwi i pracowitość. Uczestnicy spotkania przyznali, że miłość do ojczyzny oraz przywiązanie do kraju wyraża się w małych gestach, codziennych czynnościach, tolerancji, pracowitości, uczciwości, rozwoju i szacunku do drugiego człowieka, a także mienia publicznego. Codzienny sens patriotyzmu polega zatem przede wszystkim na współuczestniczeniu w rozwoju kraju, współtrosce o jego dobro, współodpowiedzialności za kraj, na działaniu na rzecz ogólnego współdobra.

 Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Projekt „Rośniemy w Niepodległość!” dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „ Na 100 Niepodległa”.

Anna Filip 

 

 

 

 

Liczba odsłon: 948


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
OSY już funkcjonują
22 sierpnia 2019
W pięciu miejscach na terenie miasta pojawiły się Otwarte Strefy Aktywności (OSA). OSY to ogó..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019