niedziela, 26 czerwca 2022, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
Pani Stanisława Ablewicz odebrała nagrodę „Podkarpackiego Bibliotekarza Roku 2021”
28 kwietnia 2022 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Miło jest nam poinformować, że Pani Stanisława Ablewicz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach podczas Wojewódzkiego Zjazdu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odebrała nagrodę „Podkarpackiego Bibliotekarza Roku 2021”. Pani Stanisława znalazła się wśród laureatów z 14 województw, którzy wyróżnili się w roku ubiegłym swoimi dokonaniami i kreatywnością. 

Pani Stanisława od lat promuje czytelnictwo, kulturę i historię regionu współpracując z lokalnymi twórcami, przedsiębiorcami, instytucjami i organizacjami, co pozwala rozwijać działalność kulturalno-edukacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracuje z bibliotekami pow. jasielskiego i krośnieńskiego, służąc swoim doświadczeniem zawodowym i udowadniając, że dzięki zaangażowaniu i pracowitości biblioteka z małej gminy wiejskiej może być przykładem dla innych, polskich bibliotek. Od ponad 20 lat pełniąc funkcję dyrektora GBP, pani Stanisława stara się o rozwój biblioteki i jej filii, systematycznie pozyskując środki na ten cel.

Jest osobą niezwykle kreatywną, zaangażowana w życie biblioteki i społeczności lokalnej, sumienna i doskonale przygotowana zawodowo. Ciągle poszukuje nowych inspiracji, rozwiązań i usług, które można zastosować w bibliotece. Wdraża nowe technologie, dba o podnoszenie standardu obsługi czytelników. Pielęgnuje pozytywny wizerunek GBP na wszystkich polach działalności.W 2021 roku pani Stanisława Ablewicz została uhonorowana również medalem „W Dowód Uznania” za dokonania i zasługi istotne dla rozwoju polskiego bibliotekarstwa, czytelnictwa, na które składają się działania organizacyjne, modernizacyjne, dydaktyczne, wydawnicze i popularyzatorskie zarówno w skali krajowej jak i lokalnej. Ze względu na utrudnienia związane z pandemią, medal również został wręczony podczas Wojewódzkiego Zjazdu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.Dyplom „Podkarpackiego Bibliotekarza Roku” oraz medal „W Dowód Uznania” wręczyli Bożena Janda Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz Andrzej Dominik Jagodziński Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.Jest to szczególne wyróżnienie również dla naszej biblioteki i jej filii, dla ludzi, którzy na co dzień tworzą to miejsce, ponieważ pokazuje, że nasza praca ma sens, a biblioteka z małej gminy wiejskiej może być przykładem dla innych, polskich bibliotek.

GBP

Liczba odsłon: 784


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Mundurowi z Tarnowa nagrali krótki film o bohaterskim żołnierzu z Jasielszczyzny
25 czerwca 2022
Uczniowie XVI Liceum Ogólnokształc ącego im. Armii Krajowej w Tarnowie w składzie Kacper Jedyn..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022