środa, 03 czerwca 2020, imieniny: Ferdynand, Wawrzyniec
Artykuły
Ożenna : Powołano Transgraniczny Obszar Funkcjonalny “ BESKID NISKI”
08 października 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Wczoraj w Ożennej przedstawiciele, członkowie oraz partnerzy Euroregionu Karpackiego ze strony polskiej i słowackiej podpisali deklarację współpracy, mającej na celu powołanie Transgranicznego Obszaru Funkcjonalnego pod nazwą “BESKID NISKI”.

Celem Transgranicznego Obszaru Funkcjonalnego, który tworzy się w ramach i z inicjatywy Euroregionu Karpackiego, jest wsparcie rozwoju polsko - słowackiego obszaru transgranicznego obejmującego po stronie polskiej powiaty: krośnieński, jasielski, gorlicki, a po stronie słowackiej powiaty: Svidnik, Stropkov i Bardejov.

Inicjatywa ta, w wyniku której powstanie strategia TOF oraz system koordynacji działań partnerów sektora publicznego, pozarządowego i prywatnego wraz z profesjonalną strukturą zarządzającą umożliwi wykorzystanie istniejącego potencjału oraz zdynamizuje innowacyjne procesy rozwojowe na tym obszarze.

Powstawanie Transgranicznych Obszarów Funkcjonalnych jest również jedną z rekomendacji Komisji Europejskiej dla przyszłych programów INTERREG w perspektywie 2021 – 2027. TOF “BESKID NISKI” będzie również “laboratorium” dla wdrażania Marki Karpackiej CARPATHIA.

Deklarację podpisali: po stronie polskiej: Józef Jodłowski – Starosta Rzeszowski, Prezes Stowarzyszenia „Euroregion Karpacki” Polska, Dawid Lasek – Wiceprezes Stowarzyszenia „Euroregion Karpacki” Polska, Maria Gubała – Starosta Gorlicki, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Jan Pelczar – Starosta Krośnieński, po stronie słowackiej: Jozef Polacko - Prezes Stowarzyszenia „Euroregion Karpacki” Słowacja-Północ, Marcela Ivancova – Burmistrz Miasta Svidnik, pełnomocnik Borisa Hanuscaka – Burmistrza Miasta Bardejov, Ondrej Brendza - Burmistrz Miasta Stopkov.

Ożenna : Powołanie Transgranicznego Obszaru Funkcjonalnego " Beskid Niski"

Ożenna : Powołanie Transgranicznego Obszaru Funkcjonalnego " Beskid Niski"

Ożenna : Powołanie Transgranicznego Obszaru Funkcjonalnego " Beskid Niski"

Ożenna : Powołanie Transgranicznego Obszaru Funkcjonalnego " Beskid Niski"

Powiat Jaslo

Liczba odsłon: 3108


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~do marecki  |  czwartek, 10 października 2019 09:39
"mądre słowa". Będzie podwyżka.
#2  ~marecki  |  czwartek, 10 października 2019 09:15
Z dragoness tylko żółć, żółć i nic więcej. Dlaczego nie ma połączenia PKS do Bardejova? - nie wiem, ale wiem, że o to powinnaś zapytać zarządu PKS.
Nadto, czy sama zrobiłaś cokolwiek w tym kierunku?, czy rozeznałaś potrzeby, koszty, opłacalność itp.? czy wystąpiłaś o to do zarządu PKS, Starostwa, MI?
Więcej wiary w siebie życzę, i więcej dawania od siebie. Jak mówił klasyk: "nie patrz na to co Ameryka zrobi dla Ciebie, tylko co Ty możesz zrobić dla Ameryki"
#3  ~dragoness  |  środa, 09 października 2019 20:36
@marecki leje wazelina na wszystkich portalach. Nota bene, skoro współpraca taka owocna, dlaczego do tej poty nie podpisano porozumienia o połączeniu autobusowym Jasło - Bardejov?
#4  ~Źyjący  |  środa, 09 października 2019 18:37
Dziwnym trafem,to jak to Jasło funkcjonuje skoro nikt nic nie robi. Moźe któryś malkoment to wyłączy reszcie zainteresowanym
#5  ~ZENEK  |  wtorek, 08 października 2019 23:09
KIEDY POWSTANIE STOK W MRUKOWEJ KOLO DESZNICY???
#6  ~Jaślak  |  wtorek, 08 października 2019 20:55
A co tam robi ta staruszka o siwych włosach obok tego pilota od samolotów?
#7  ~ryk  |  wtorek, 08 października 2019 19:50
Co tam robi nic nierobiąca Pani Senator Zając
#8  ~marecki  |  wtorek, 08 października 2019 18:29
Pan Pawluś już jest gwarantem realizacji wielu lokalnych inwestycji. Jako poseł będzie mieć więcej możliwości pozytywnego oddziaływania na rozwój całego regionu: od Przemyśla, po Jasło.
Wówczas nie tylko Myscowa, Ożenna czy Pogórze Dynowskie doczekają rozkwitu turystyki, ale i Trójrzecze Jasielskie, cudowne lecz nie zagospodarowane.
By jednak tak się stało, to trzeba nam nie tylko Pana Pawlusia w Sejmie, ale i pro-rozwojowego nastawienia lokalnego społeczeństwa oraz pro-polskiej opozycji i rozumnej Komisji Europejskiej, nie wzbraniającej dobrych inwestycji - vide kolejna blokada przekopu Mierzei Wiślanej przez KE-ekologów w trosce o swobodę migracji robaków i żab.
Ufajmy, że zadba o to Pan Europoseł Rzońca. I nie przeszkadzajmy sami sobie. ZGODA BUDUJE.
#9  ~Olek  |  wtorek, 08 października 2019 18:19
Pawluś będzie widział Sejm, tak jak świnia niebo.
#10  ~ccc  |  wtorek, 08 października 2019 16:28
Pokazali mu jego miejsce w szeregu
#11  ~Faktycznie  |  wtorek, 08 października 2019 15:58
Na szczęście zna swoje miejsce: w tym towarzystwie-)
#12  ~Jaślanin  |  wtorek, 08 października 2019 15:34
Ryszard Pabianice stoi.
#13  ~ciekawy  |  wtorek, 08 października 2019 13:04
Co tam robił Ryszard Pabian?????????????????????????????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości poszukiwani. Potrzeba ponad 12 tysięcy osób.
03 czerwca 2020
Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości &ndash..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020