poniedziałek, 22 października 2018, imieniny: Filip, Halka
Artykuły
Opłacasz składki na ZUS? - Pamiętaj o nowych zasadach
09 stycznia 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 

Już od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki na wszystkie ubezpieczenia i fundusze jednym przelewem na jeden rachunek, a funkcjonujące obecnie cztery konta bankowe przestaną być aktywne z końcem bieżącego roku.

Wojciech Dyląg - Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

Bez informacji o indywidualnym numerze rachunku składkowego nie będzie możliwości opłacenia  składek po 1 stycznia 2018 r.

ZUS wysyłał w październiku informacje listami poleconymi. Później dokonywane były przez ZUS kolejne próby doręczenia listów z NRS.

W listach obok indywidualnego numeru rachunku składkowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokładnie wyjaśniał zmiany, które weszły w życie z 1 stycznia 2018 r., kiedy to znikły trzy obowiązujące do końca 2017 roku rachunki wpłat.

Uwaga!

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły w ostatnim czasie informacje, o listach rozsyłanych do przedsiębiorców zawierających nowy Numer Rachunku Składkowego (w ramach e-SKŁADKI)- nikt jednak nie przekazał nam listu,  który mógł rodzić wątpliwości (dowodu).Wszystkie osoby które mają wątpliwości co do wiarygodności otrzymanego nowego numeru rachunkupowinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS, Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00 lub sprawdzić swój numer na stronie www.zus.pl lub www.eskladka.pl.

WAŻNE! SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEGO SZKOLENIAZakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach Bieżąca obsługa kont płatników składek -  realizacja wdrożonego projektu e-Składka”.  

Wojciech Dyląg

 

 

Liczba odsłon: 899


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Maria Kurowska dziękuje
22 października 2018
Nie ma jeszcze oficjalnych wyników, ale pragnę podzielić się radością, że osiągnęłam bardzo d..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018