poniedziałek, 22 kwietnia 2019, imieniny: Łukasz, Teodor
Artykuły
Około 630 policjantów z Podkarpacia na zwolnieniach lekarskich - Czy dojdzie do paraliżu kraju
05 listopada 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Policjanci idą na zwolnienia. Setki policjantów w całym kraju na zwolnieniach lekarskich to chora sytuacja. W samej Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle na zwolnieniach lekarskich na dzień dzisiejszy przebywa ponad 30 policjantów i są to gównie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji.  

Z naszych nieoficjanych informacji wynika, że choroba " dobiera" również do policjantów z Wydziału Kryminalnego.  

Policjanci są przemęczeni, pracują w ogromnym stresie, przy niespełnionych obietnicach płacowych.

Protest policjantów ma potrwać co najmniej do 11 listopada. Policjanci żądają między innymi  podwyżkę w kwocie  650 złotych na policjanta oraz  corocznej waloryzacji. Chcą  pełnopłatnych zwolnień chorobowych (do 30 dni) oraz cofnięcie policyjnej reformy emerytalnej wprowadzonej w 2013 roku, która zakłada, że policjanci  mogą przechodzić na emerytury po przepracowaniu 25 lat i osiągnięciu wieku 55 lat, a nie jak wcześniej już po 15 latach służby. 

Co w sprawie zwolnień lekarskich podaje KPP Jasło 

- Stan etatowy jasielskiej jednostki Policji liczy 183 funkcjonariuszy. Na zwolnieniach lekarskich przebywa obecnie 15 procent ogólnego stanu jednostki. Niektóre z tych zwolnień mają charakter długoterminowy. W większości chorobowe przedłożyli policjanci z Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego.  Aktualnie zepewniona jest ciągłość służby na terenie powiatu jasielskiego - poinformował nas podkom. Piotr Wojtunik z KPP Jasło. 

Co w sprawie zwolnień lekarskich podaje KWP w Rzeszowie 

Na ponad 4,5 tysiąca etatów policyjnych w garnizonie podkarpackim około 14 % funkcjonariuszy przebywa na zwolnieniach lekarskich, część z tych zwolnień ma charakter długotrwały. W dużej części są to policjanci z wydziałów ruchu drogowego i prewencji.

Na chwilę obecną na Podkarpaciu zapewniona jest ciągłość w pełnieniu służby. Policyjne patrole realizują swoje zadania dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Na bieżąco monitorujemy sytuację - podała nam podkom. Ewelina Wrona z  Zespołu  Prasowego KWP Rzeszów.  

 

Stanisław Grzywacz  

 

Liczba odsłon: 2923


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~lol  |  środa, 07 listopada 2018 13:09
Policja nie podlega pod ZUS.
#2  ~Obiektywny  |  wtorek, 06 listopada 2018 23:36
Można pluć po policjantach - ale czy to ma jakiś sens.
Zawsze podobał mi się mundur ale niestety mam tylko 165 cm wzrostu, wykształcenie wyższe techniczne, stopień oficerski po Szkole Podchorążych Rezerwy po ukończeniu studiów wyższych (w razie W- Kapitan) - ale nie czułem się godny do służby w Policji, stąd się o nią nie ubiegałem - choć mówiąc żargonem "byłbym psem pierwszej maści..." : lubię wódkę, dziewczynki i na emeryturę tez bym poszedł..

Pracuję w samorządzie i nie narzekam - z wizją, że po ukończeniu 65 lat życia przejdę na emeryturę . Praca z ludźmi- też nie jest lekka ...
Moi koledzy lub znajomi - maturę zdali za 2, 3 lub 4 podejściem służą w Policji - i chwała im za to..
Niemniej jednak czuję się rozgoryczony...
Uważam, że za swoją służbę Policjanci winni być godnie nagradzani, winni mięć pewne przywileje - ale tez prezentować pewien poziom.
Nikt nie wątpi, że praca policjanta jest stresująca, że musi interweniować podczas scysji rodzinnych z udziałem dzieci czy jechać do śmiertelnego wypadku ...
Niemniej jednak to trochę śmieszne - gdy projektując oświetlenie uliczne nie można się umówić z Panem Policjantem by ustalić podwieszenie lampy na istniejącym słupie (bo On ma służbę ). Inny podkopie pas drogowy by nie można było urządzić drogi gminnej - tam gdzie On buduje dom - wbrew ustawowych wymagań Prawa Budowlanego i warunków technicznych, , kolejny będzie dzwonił przez centralę "Komendy Powiatowej" by zgodzić się na przekop sieci gminnej kanalizacji sanitarnej przez jego działkę (po uprzednio uzyskanym prawomocnym pozwoleniu na budowę) oczywiście pd pewnymi warunkami, i tak można by mnożyć przykłady.. Nie wspomnę o handlu samochodami przez czynnych funkcjonariuszy sekcji Ruchu Drogowego.....
O jeździe pod wpływem już nie będę wspominał - ale jak to wygląda jak Policjant po spożyciu 2- 3 piw pod sklepem (w towarzystwie) zasiada za kierownicę swojego samochodu i odjeżdża do domu - bo przecież mogą mu naskoczyć ...
Uważam, że bycie Policjantem - to pewne przywileje (uprawnienia) jak również i obowiązki - nie tyle wynikające z ustawowych przywilejów. lecz z powagi stanowiska na którym się jest..
Nie będę wnikał, dzięki komu i jakim koneksjom - mamy zaszczyt być w Policji.... /pomijając testy sprawnościowe/
Tu można każdego obrazić lub "przyprawić mu rogi" ...
Uważam, ze POLICJANT winien mięć godne wynagrodzenie - wynikające z charakteru jego pracy - by nie musiał dorabiać w ten czy iny sposób. Winien dbać o kondycję fizyczną by być zdrowym i gotowym do pełnienia swojej służby. To trochę kpina by być na długotrwałym L4 przy ustawowym 100% wynagrodzeniu, gdzie inni maje 80% i podlegają restrykcyjnym kontrolom ZUS ...

Panowie i Panie Policjanci - bądźcie zdrowi, pełnijcie swoją służbę, zarabiajcie pieniądze i czujcie się spełnieni. Bądźcie sobą i wierni ideałom - dzięki którym jesteście w tej formacji..
My, którym nie dane było być w Policji - będziemy Was zawsze szanować i poważać - ale pamiętajcie by mieć szacunek - trzeba być tego godnym ...
#3  ~lolo  |  wtorek, 06 listopada 2018 19:53
Jej nie przeszkadza gdzie i z kim. Masz k...e pod dachem. Wiadomo, że to nie mydło, ale bleee
#4  ~polak  |  wtorek, 06 listopada 2018 19:37
Wyzwalniać symulantów.Nie pasuje to się zwolnić.Kto będzie pilnował prezesa.
#5  ~ok  |  wtorek, 06 listopada 2018 17:57
Z całego serca życzę im szybkiego powrotu do ZDROWIA
#6  ~Czarny Baranek  |  wtorek, 06 listopada 2018 10:35
A co na to ZUS ? Policjantów się nie kontroluje ?
#7  ~Lolo  |  wtorek, 06 listopada 2018 09:39
Protestują ? Jak im praca nie odpowiada i warunki toszukac innej pracy. A może do innej się nie nadają ?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019