sobota, 30 maja 2020, imieniny: Ferdynand, Joanna
Artykuły
Obchody Uroczystości Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Dębowiec
08 maja 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

 

W dniu 3 maja obchodziliśmy 228 rocznicę Uchwalenia Konstytucji Majowej.

W naszej Gminie rozpoczęliśmy obchody mszą św. w Kościele Parafialnym w Dębowcu o godzinie 9:00. Następnie udaliśmy się na plac dębowieckiego rynku, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Tuż po hymnie głos zabrał Wójt Gminy Dębowiec Pan Marcin Bolek. W przemówieniu nawiązał do historycznych podstaw ustanowienia Konstytucji Majowej oraz jak ważna była ona dla ówcześnie żyjących Polaków.  

Jako pierwsza w Europie i druga na świecie- Konstytucja dała nadzieję na odbudowanie państwa. Dzisiaj świętując dbajmy o nasze symbole narodowe i przypominajmy jak ważna dla nas Polaków jest nasza historia. Historia niełatwa o której nie wolno nam zapomnieć i tylko w zgodzie i jedności możemy budować silne Państwo.

Pan Wójt mówił do mieszkańców również o naszej małej ojczyźnie jaką jest nasza Gmina. To tutaj żyjąc na co dzień dbajmy o dobro wspólne, które tworzymy. Uczmy poszanowania pracy oraz przekazujmy wartości.

Po przemówieniu Pana Wójta zaprosiliśmy delegacje do złożenia kwiatów pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Dalszą część uroczystości spędziliśmy w Urzędzie Gminy, gdzie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Dębowieckiej przygotowały piękną inscenizację, która przypomniała nam tworzenie Konstytucji.

Pan Wójt na zakończenie serdecznie podziękował wszystkim za udział w wydarzeniu. Podziękował również nauczycielom oraz uczniom za przygotowanie przedstawienia wręczając upominki.My rozdaliśmy w tym dniu flagi dla mieszkańców.

Podsumowując bardzo serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu Przedstawicielom Władz Samorządowych, Gwardii Dębowieckiej, Pocztowi Sztandarowemu OSP, Stowarzyszeniu Kosynierów Parafii Cieklin, Stowarzyszeniu Miłośników Dębowca i Okolicy, Stowarzyszeniu Kół Gospodyń Wiejskich, Regionalnemu Stowarzyszeniu Folklorystycznemu WRZOS, Przedstawicielom Polskiego Stronnictwa Ludowego, Pocztom Sztandarowym ze Szkół oraz Delegacjom z kwiatami, dziękujemy nauczycielom, opiekunom, księżom, strażakom OSP za pomoc w organizacji ruchu, dziękujemy przede wszystkim Wam Gościom i Mieszkańcom za uświetnienie tej uroczystości swoją obecnością.

 

UG Dębowiec

 

 

Liczba odsłon: 1677


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~CoToDa  |  środa, 08 maja 2019 21:20
E fajne, te mundurowe dembowieckie
#2  ~co  |  środa, 08 maja 2019 18:11
Co tam robi Pani Pachana?????????????????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Andrzej Stachurski organizuje pomoc dla pogorzelców z Samoklęsk
29 maja 2020
Wczoraj tuż po godzinie 16-tej w Samoklęskach ( gmina Osiek Jasielski) wybuchł pożar.  W ogniu ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020