środa, 19 czerwca 2019, imieniny: Borzysław, Gerwazy
Artykuły
O BEZPIECZEŃSTWIE Z SENIORAMI
09 października 2018 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

 

 

Policjanci z jasielskiej komendy, realizując zagadnienia profilaktyki społecznej, w tym założenia programu profilaktycznego "Bezpieczny Senior", cyklicznie spotykają się z seniorami, aby uświadamiać ich na temat aktualnych zagrożeń i instruować, jak postępować, by nie paść ofiarą przestępstwa. W ubiegły piątek, w klubie seniora przy ulicy Staszica w Jaśle, mundurowi wygłosili prelekcję na temat przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych.

Fot. KPP Jasło 

W miniony piątek policjanci zostali zaproszeni przez Jasielski Zarząd Polskiego Związku Emerytów i Rencistów do udziału w spotkaniu z seniorami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze przygotowali dla uczestników spotkania prezentację multimedialną oraz filmy pokazowe. Wszystko po to, aby podczas prelekcji uczulić seniorów na najczęstsze zagrożenia, jakie dotykają właśnie tej grupy społecznej. Mundurowi podczas wystąpienia omówili zasady bezpieczeństwa w kontaktach z domokrążcami, którzy pukają do drzwi i przedstawiają różnego rodzaju oferty. Policjanci ostrzegali także przed oszustami, fałszywymi wnuczkami i fałszywymi policjantami, którzy telefonują do osób starszych, przedstawiają nieprawdziwą sytuację kryzysową, prosząc o pomoc finansową dla członków rodziny seniora. 

Fot. KPP Jasło 

Policjanci przypomnieli seniorom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, bez względu na to czy jest się pieszym, rowerzystą czy kierowcą samochodu. Zachęcali osoby starsze do tego, by pamiętały o elementach odblaskowych i nosiły je w miejscach widocznych. Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. 

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał odblaskową opaskę oraz ulotkę zawierającą podstawowe porady z zakresu bezpieczeństwa. 

pw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odsłon: 938


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Pokrzywy w centrum Jasła - Ludzie płacą podatki, a co robi jasielska władza?
19 czerwca 2019
Dorodne pokrzywy pokrywają działkę w centrum Jasła. Rosną w odległości kilkunastu metrów od P..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019