niedziela, 25 lutego 2018, imieniny: Bogusz, Lucjusz
Artykuły
O BEZPIECZEŃSTWIE Z SENIORAMI
20 października 2017 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło
Policjanci nadal kontynuują działania profilaktyczne w ramach programu prewencyjnego "Bezpieczny senior". Wczoraj spotkali się z seniorami zamieszkującymi gminę Kołaczyce. Podczas spotkania rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi osobami, które pod pretekstem różnych historii prowadzą przestępczą działalność.

Wczoraj w Domu Ludowym w Lublicy, policjanci z jasielskiej komendy oraz z Posterunku Policji w Kołaczycach, uczestniczyli w spotkaniu z seniorami w ramach zorganizowanych tam obchodów Dnia Seniora. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Małgorzata Salacha Burmistrz Kołaczyc, podinsp. Jerzy Duszyński Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, asp. szt. Piotr Pacana Kierownik Posterunku Policji w Kołaczycach, asp. szt. Piotr Wojtunik oficer prasowy, st. sierż. Barbara Pawłowska asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Jaśle, dzielnicowy asp. Wacław Sychta oraz  dzielnicowy asp. Krystian Kawalec koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  

Seniorzy to grupa społeczna najbardziej narażona na zagrożenia, zarówno te w ruchu drogowym jak i te wynikające z przestępczej działalności oszustów. Policjanci dostrzegając potrzebę edukowania takich osób, organizują i aktywnie uczestniczą w spotkaniach podczas, których mogą przekazać cenne wskazówki, przestrogi i porady. Wczoraj w Domu Ludowym w Lublicy mundurowi omówili najważniejsze zasady bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi, które pod pretekstem różnych historii upatrują okazji do swej przestępczej działalności. Policjanci na przykładzie prawdziwych historii, wskazali jak najczęściej wygląda przestępczy proceder oszustów, którzy podając się za m.in. wnuczków, policjantów i gazowników, pozbawiają osoby starsze oszczędności całego życia. 

Podczas prelekcji policjanci zachęcali także do korzystania z możliwości zgłaszania zagrożeń przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na zakończenie uczestnicy spotkania zostali wyposażeni w odblaskowe opaski ufundowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Każdy senior otrzymał również materiały promujące Krajową Mapę Zagrożeń oraz ulotki zawierające porady i przestrogi opracowane przez Komendę Powiatową Policji w Jaśle przy wsparciu Starostwa Powiatowego w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości.    

pw

 

 

Liczba odsłon: 1186


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~az  |  piątek, 20 października 2017 23:55
Pani "aufans" sliczota
#2  ~golec  |  piątek, 20 października 2017 21:05
a ten stary siwy dziedek podinspektor to kto?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie działa na 500 +
24 lutego 2018
To już III edycja programu "Narty dzieciom" organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Proble..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018
realizacja: indemi.pl