poniedziałek, 09 grudnia 2019, imieniny: Joachim, Leokadia
Artykuły
Nowy sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP
18 lipca 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara, wspólnie ze skarbnik Elżbietą Piotrowską podpisał w Ministerstwie Sprawiedliwości umowę na zakup sprzętu ratownictwa drogowego dla OSP z terenu naszej gminy.

Sukcesywne podnoszenie efektywności pracy naszych jednostek jest szczególnie istotne. Przez teren gminy przebiegają dwie drogi wojewódzkie, na których występuje wzmożony ruch tranzytowy, a co za tym idzie rośnie ryzyko występowania niebezpiecznych dla zdrowia i życia zdarzeń drogowych. Planowany do zakupienia sprzęt wpłynie na podniesienie gotowości bojowej naszych jednostek, a w rezultacie na bezpieczeństwo mieszkańców.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

W spotkaniu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Piotr Uruski, Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska.

W imieniu wójta oraz strażaków, dziękujemy panu Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro za podjęcie tej ważnej inicjatywy.

UG Nowy Żmigród

 

Liczba odsłon: 1906


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
WPADŁ BO JECHAŁ BEZ ZAPIĘTYCH PASÓW
09 grudnia 2019
Jasielscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę osobowego peugeota. Mężczyzna prowa..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019