sobota, 30 maja 2020, imieniny: Ferdynand, Joanna
Artykuły
Nowe zadania inwestycyjne w powiecie Jasielskim
29 listopada 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W dniu 28 listopada br. radni, podczas XIX Sesji Rady Powiatu w Jaśle, zdecydowali o przystąpieniu do realizacji nowych zadań inwestycyjnych.

Podczas sesji radni zadecydowali o przystąpieniu do realizacji zadania inwestycyjnego, którego celem jest rozbudowa skrzyżowania dróg powiatowych Nr 1850R Jasło – ul. Floriańska i Nr 1951R Jasło ul. Sobniowska na skrzyżowanie typu rondo. Pozwoli to rozładować zatory występujące na tym odcinku drogi, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo.

Kolejnym zadaniem inwestycyjnym, za realizacją którego opowiedzieli się radni, jest budowa dodatkowego pasa prawoskrętu pomiędzy skrzyżowaniem typu rondo dróg powiatowych 1850R ul. Floriańska, drogi miejskiej – ul. Floriańska i drogi wojewódzkiej DW 992 a skrzyżowaniem ulicy Kasprowicza z drogą krajową DK 28. Dodatkowy pas dla prawoskrętu pozwoli rozładować wzmożony ruch na tym odcinku drogi.

Radni wyrazili zgodę na zmianę statutu Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Nowym Żmigrodzie, który jest jednostką organizacyjną Powiatu Jasielskiego. Zmiana wynika z potrzeby uszczegółowienia celów i zasad funkcjonowania placówki oraz jej struktury organizacyjnej ze względu na dostosowanie do obowiązujących przepisów prawa.

Podjęto również decyzję o zwiększeniu wydatków na zakup paliwa dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle o kwotę 7 tys. zł.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w  Jaśle Michał Burbelka poinformował, że wystąpił  o ponowną  akredytację dla szpitala. Akredytacja jest dobrowolnym i usystematyzowanym procesem zewnętrznej oceny szpitala. Przeprowadzona jest przez niezależnych wizytatorów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, w oparciu o dostępne, jednakowe dla wszystkich szpitali standardy (wymogi). Standardy ukierunkowane są na poprawę jakości świadczonych usług, poprawę bezpieczeństwa opieki jak również usprawnienie funkcjonowania szpitala. Certyfikat akredytacyjny nadawany jest przez Ministra Zdrowia, po spełnieniu minimum 75% wymaganych standardów. Potwierdza wysoką jakość oferowanych usług, która obecnie jest premiowana przez NFZ. Tytuł szpitala akredytowanego jest przyznawany na 3 lata.

Powiat Jasło 

Liczba odsłon: 4072


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~obser.  |  piątek, 29 listopada 2019 20:31
A kiedy droga powiatowa Zawadka Osiecka - Dobrynia
#2  ~myślący  |  piątek, 29 listopada 2019 18:46
Po co w Jaśle potrzebny Burmistrz i cała gromadka urzędników.Przy odpowiedniej organizacji wystarczy starosta,byłby rozwój i oszczędności .
#3  ~Andrzej  |  piątek, 29 listopada 2019 18:32
Małe zadania do przodu to małe problemy z mieszkańcami. I tak trzymać.
Gdy proponowano duże dotacje na wybudowanie dwóch obwodnic w Jaśle
i przedstawiono 0po trzy alternatywy obwodnic pod lasem Warzyce - Kowalowy
oraz wzdłuż rzeki Wisłoki, Podzamcze - Topoliny, to mieszkańcy miasta Jasła
i sąsiednich wsi zdecydowanie odrzucili propozycje tych dotowanych inwestycji.
Wiec obwodnic w Jaśle nie będzie a pieniądze poszły do sąsiednich miast
gdzie je z pożytkiem wykorzystano.
.
#4  ~kierowca  |  piątek, 29 listopada 2019 18:27
Gdzie to będzie
#5  ssssssss  |  piątek, 29 listopada 2019 18:15
Pawluś musi budować prawoskręty w Jaśle, gdzie jest jasielska władza. To Pawluś musi jest włodarzem Jasła ?? Od kiedy?????
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Andrzej Stachurski organizuje pomoc dla pogorzelców z Samoklęsk
29 maja 2020
Wczoraj tuż po godzinie 16-tej w Samoklęskach ( gmina Osiek Jasielski) wybuchł pożar.  W ogniu ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020