poniedziałek, 08 sierpnia 2022, imieniny: Cyryl, Emil
Artykuły
Nowe kierunki w Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle
06 czerwca 2022 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Każdego roku Ministerstwo Edukacji i Nauki publikuje prognozę zapotrzebowania na pracowników na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Ma ona pomóc młodym ludziom w podjęciu ważnych decyzji o wyborze ścieżki kształcenia.

W prognozie z 2022 r. istotne miejsce zajmuje branża budowlana, która od lat znajduje się wśród branż najlepiej rozwijających w całym kraju. Zapotrzebowanie to nie zmieniło się również  w trakcie epidemii COVID-19. W branży budowlanej wciąż występują znaczne niedobory pracowników, dlatego fachowcy mogą liczyć na pewną pracę i niezłe zarobki . Wśród zawodów najbardziej poszukiwanych na rynku pracy, znajdują się również kierunki, jakie ma w swojej ofercie Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle. 

Szkoła, w skład której wchodzą Technikum Nr 5 i Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 5, od ponad pięćdziesięciu lat kształci fachowców z branży budowlanej.

TECHNIKUM NR 5

·      TECHNIK BUDOWNICTWA

 – specjalizacje do wyboru:

EDUKACJA STRAŻACKA

BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE

·      TECHNIK GEODETA

·      TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

·  TECHNIK ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE – specjalizacja: ARANŻACJA WNĘTRZ

·      TECHNIK MONTAŻU I AUTOMATYKI STOLARKI BUDOWLANEJ

 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 5 -  specjalności szczególnie potrzebne na rynku pracy

·  MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

·      MURARZ – TYNKARZ

·      DEKARZ

·      BETONIARZ – ZBROJARZ

Dodatkowo wprowadzono ciekawe innowacje pedagogiczne, które pozwolą uczniom rozwijać swoje pasje i poszerzyć kwalifikacje zawodowe.

Edukacja strażacka to ciekawa alternatywa dla pasjonatów Straży Pożarnej, którzy chcą  jednocześnie zdobyć kwalifikacje zawodowe. Dzięki nawiązaniu współpracy szkoły z Państwową Strażą Pożarną w Jaśle, możliwe będzie poszerzenie edukacji techników budownictwa o praktyczną wiedzę na temat czynności chroniących ludzi, mienie i środowisko przed zagrożeniem pożarowym, na zajęciach, które poprowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Jaśle.

Dla uczniów technikum budownictwa, którzy nie są zainteresowani edukacją strażacką, mamy też drugą propozycję: Budownictwo energooszczędne i pasywne. Innowacja, realizowana w szkole od września 2021 roku pozwala poszerzyć wiedzę uczniów na temat nowoczesnych technologii wykorzystywanych przy budowie obiektów samowystarczalnych, pozyskujących energię i wodę z otoczenia oraz będących jego integralnym elementem.

 

Dzięki wprowadzeniu innowacji Aranżacja wnętrz, absolwent technikum robót wykończeniowych w budownictwie będzie umiał nie tylko pięknie wykończyć każde wnętrze, ale też zaaranżować je z wykorzystaniem profesjonalnego oprogramowania.

 

Ważnym atutem absolwentów szkoły będzie znajomość języka obcego zawodowego, umożliwiająca realizację zadań zawodowych w zagranicznych firmach.

 Absolwent szkoły otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie wraz z suplementem do dyplomu –EUROPASS w języku angielskim uznawanym w krajach Unii Europejskiej.

Technikum Nr 5 w Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle oferuje kształcenie, które oprócz ciekawego zawodu, daje również solidną podstawę do studiowania na każdej wyższej uczelni, a szczególnie na kierunkach inżynierskich, takich jak: budownictwo, architektura, geodezja i kartografia, architektura krajobrazu. W procesie rekrutacji na wyższe uczelnie techniczne (np. Politechnika Krakowska, Politechnika Warszawska) absolwent technikum otrzymuje dodatkowe punkty za wyniki na egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: http://zsb.jaslo.pl/

Informacje znajdziecie też na Facebooku

 

Artykuł sponsorowany.

Liczba odsłon: 1134


Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022