środa, 26 września 2018, imieniny: Cyprian, Euzebiusz
Artykuły
Nowe drzewa i krzewy na terenie miasta
22 listopada 2017 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Na terenie naszego miasta posadzono 48 drzew i 44 krzewy. Najwięcej nasadzeń (34 drzewa i 9 krzewów) jest w parku miejskim. W większości są to gatunki rzadko spotykane w ogrodach i parkach.

Nowe krzewy pojawiły się również w donicach na płycie rynku. Poza tym drzewka zasadzone zostały jeszcze w okolicach nowego budynku MOPS (Szkolna), ul. Bohaterów Monte Cassino, na Ogródku Jordanowskim, na placu zabaw przy ul. Bieckiej oraz w podwórku, na rogu ulic Kościuszki i Sokoła.

W parku miejskim gatunki dobrano tak, by stanowiły ozdobę, zachwycały kształtem i kolorem liści, ciekawym pokrojem i pięknymi kwiatami. Wśród tegorocznych nasadzeń znalazły się trzy gatunki magnolii, graby kolumnowe i strzeliste, olsza strzępolistna, ambrowce, lipy o srebrno omszonych liściach, leszczyny o spiralnym wzroście, dwa gatunki buków, świerk kłujący. Istniejącą do tej pory kolekcję krzewów wzbogacą klony palmowe i różanecznik.

Nowe nasadzenia zaplanowane zostały w związku ze stałym nadzorem i kontrolą drzewostanu parku miejskiego. W ten sposób nowe drzewa sukcesywnie zastępują te wycinane, zagrażające bezpieczeństwu (według wykonanej trzy lata temu ekspertyzy dendrologicznej konieczne było usunięcie kilkudziesięciu drzew w parku). Działania te dały efekt w postaci braku powaleń drzew podczas silnych nawałnic nawiedzających ostatnio nasz kraj.

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 826


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~bbw  |  środa, 22 listopada 2017 17:16
Bardzo ładniie .
Tylko taka mała sugestia czy kierowano sie jakie warunki glebowe ,srodowiskowe etc. preferuja toleruja dane gatunki,co by ta kasa nieposzław na marne.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wybory do Rady Powiatu jasielskiego w gminie Kołaczyce i Brzyska - Prawo i Sprawiedliwość stawia na młodość
25 września 2018
Mieszkańcy Gminy Kołaczyce i Brzyska wybiorą trzech radnych do Rady Powiatu Jasielskiego. Do głosowa..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018