poniedziałek, 25 czerwca 2018, imieniny: Albrecht, Łucja
Artykuły
Nowe drzewa i krzewy na terenie miasta
22 listopada 2017 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Na terenie naszego miasta posadzono 48 drzew i 44 krzewy. Najwięcej nasadzeń (34 drzewa i 9 krzewów) jest w parku miejskim. W większości są to gatunki rzadko spotykane w ogrodach i parkach.

Nowe krzewy pojawiły się również w donicach na płycie rynku. Poza tym drzewka zasadzone zostały jeszcze w okolicach nowego budynku MOPS (Szkolna), ul. Bohaterów Monte Cassino, na Ogródku Jordanowskim, na placu zabaw przy ul. Bieckiej oraz w podwórku, na rogu ulic Kościuszki i Sokoła.

W parku miejskim gatunki dobrano tak, by stanowiły ozdobę, zachwycały kształtem i kolorem liści, ciekawym pokrojem i pięknymi kwiatami. Wśród tegorocznych nasadzeń znalazły się trzy gatunki magnolii, graby kolumnowe i strzeliste, olsza strzępolistna, ambrowce, lipy o srebrno omszonych liściach, leszczyny o spiralnym wzroście, dwa gatunki buków, świerk kłujący. Istniejącą do tej pory kolekcję krzewów wzbogacą klony palmowe i różanecznik.

Nowe nasadzenia zaplanowane zostały w związku ze stałym nadzorem i kontrolą drzewostanu parku miejskiego. W ten sposób nowe drzewa sukcesywnie zastępują te wycinane, zagrażające bezpieczeństwu (według wykonanej trzy lata temu ekspertyzy dendrologicznej konieczne było usunięcie kilkudziesięciu drzew w parku). Działania te dały efekt w postaci braku powaleń drzew podczas silnych nawałnic nawiedzających ostatnio nasz kraj.

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 786


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~bbw  |  środa, 22 listopada 2017 17:16
Bardzo ładniie .
Tylko taka mała sugestia czy kierowano sie jakie warunki glebowe ,srodowiskowe etc. preferuja toleruja dane gatunki,co by ta kasa nieposzław na marne.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018