czwartek, 18 lipca 2019, imieniny: Arnold, Kamil
Artykuły
Nowa kadencja Parlamentu Europejskiego - Elżbieta Łukacijewska podsumowuje ostatnie wydarzenia w Brukseli
09 lipca 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Po raz pierwszy od 10 lat nie mamy żadnego Polaka na ważnym stanowisku w Unii Europejskiej. Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski nie został wybrany wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Elżbieta Łukacijewska 

Wiceprzewodniczącym została Ewa Kopacz. Czy można o bardziej czytelne sygnały dotyczące tego jak rząd PiS jest marginalizowany w Unii Europejskiej? - pyta europoseł Elżbieta Łukacijewska.

10 lat temu profesor Jerzy Buzek został wybrany Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. 5 lat temu Donald Tusk objął stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. W tym rozdaniu nie mamy nic, a Premier Morawiecki chwiali się zwycięstwem polegającym na oddaniu wszystkiego Niemcom, Włochom, Francuzom i Belgom.

PiS był tak mocno zajęty blokowaniem Fransa Timmermansa, że nie walczył o polskie interesy. Frans Timmermans będzie nadal Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej odpowiedzialnym za praworządność w krajach Unii Europejskiej, a premier Morawiecki robi teraz dobrą minę do złej gry.mówi europosłanka.

Zwycięstwo PiS w wyborach do PE spowodowało, że najliczniejsza grupa polskich posłów w Parlamencie Europejskim będzie zasiadać w ugrupowaniu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, które nie będzie miało nic do powiedzenia na forum parlamentu. W Brukseli posłowie PiS zasiądą w ugrupowaniu, które liczy 60-70 europosłów na 750 – to mniej niż 10 proc. mandatów. Będą mogli sobie pokrytykować, pokrzyczeć jak to mają w zwyczaju, i tyle. Dlatego będą jeździć do Polski i w publicznych mediach opowiadać jaka Unia jest zła. - podkreśla Elżbieta Łukacijewska.

Największą partią w Parlamencie Europejskim jest Europejska Partia Ludowa, do której należą przedstawiciele PO-PSL, w tym również Elżbieta Łukacijewska. We właśnie rozpoczętej kadencji podkarpacka europosłanka będzie pracować w komisjach Transportu i Turystyki, gdzie będzie nadal walczyć o interesy polskich firm transportowych, w komisji Handlu Międzynarodowego, aby zabiegać o lepsze warunki eksportu polskich towarów oraz Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia. Tematyka prokobieca, była od samego początku obecna w jej pracy zwłaszcza w regionie. Tym razem będzie mogła realizować swoje postulaty na forum europejskim.

Bardzo ważne jest, aby Polacy byli widoczni i dzięki temu mogli walczyć o sprawy ważne dla Polski. Ja odpowiadam za swoją pracę. Pracę u podstaw, w komisjach i życzyłabym swoim kolegom z PiS, aby właśnie tym się teraz zajęli. - mówi europosłanka.

 

 

Paulina Sowa

 

 

Liczba odsłon: 1519


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~roch  |  czwartek, 11 lipca 2019 14:30
komu pani zalatwi prace JAKIEMU niedacznikowi
#2  ~suchy38  |  środa, 10 lipca 2019 15:07
i po co obsrywać własny kraj
#3  ~a pani  |  środa, 10 lipca 2019 10:11
1) jakie ważne stanowisko zajmuje w PE?
2) jakie ważne stanowiska zajmowała pani dotychczas w PE?
3) jaki jest z pani pożytek dla nas?
A może pani i pani ugrupowanie wystąpicie do cara Rosji o pomoc w kolejnym rozbiorze Polski.
Odrobinę sapienti.
#4  ~Nikki  |  środa, 10 lipca 2019 09:11
Może pani wyliczy, co dla Polski i dla nas wywalczyli pan Buzek i pan Tusk? A poza tym doskonale pani chyba wie, że parlament europejski to taki kwiatek do kożucha, w zasadzie nie ma nic do powiedzenia. A w walczącej wg pani o demokrację Unii prawdziwe władze, czyli Komisja Europejska na przykład, nie są wybierane przez obywateli. I to jest ta demokracja?
#5  ~cikaw  |  środa, 10 lipca 2019 08:18
Czy głosowanie za karami dla Polski do działanie dla dobra Polski i Polaków?
#6  ~roho  |  wtorek, 09 lipca 2019 20:54
Czy to nie jest artykuł sponsorowany?
Pozdrawiam.
#7  ~marek  |  wtorek, 09 lipca 2019 20:26
Czytałem niedawno wywiad z p. Łukacijewską i mi się jej poglądy podobały. Ale, gdy teraz czytam ten "partyjny przekaz dnia", to czuję się tą wypowiedzią zażenowany. Smutne pani Elżbieto.
#8  ~Jestem ZA  |  wtorek, 09 lipca 2019 16:50
Wszystkich zjednoczy Pani Marszałek kandydując do Sejmu.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Poznaj Jasło, którego być może nie znałeś!
17 lipca 2019
Po raz drugi organizowany jest cykl Jasielskich Wakacyjnych Spacerów z przewodnikiem po nas..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019