niedziela, 20 października 2019, imieniny: Irena, Jan
Artykuły
Nowa kadencja Parlamentu Europejskiego - Elżbieta Łukacijewska podsumowuje ostatnie wydarzenia w Brukseli
09 lipca 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Po raz pierwszy od 10 lat nie mamy żadnego Polaka na ważnym stanowisku w Unii Europejskiej. Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski nie został wybrany wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Elżbieta Łukacijewska 

Wiceprzewodniczącym została Ewa Kopacz. Czy można o bardziej czytelne sygnały dotyczące tego jak rząd PiS jest marginalizowany w Unii Europejskiej? - pyta europoseł Elżbieta Łukacijewska.

10 lat temu profesor Jerzy Buzek został wybrany Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. 5 lat temu Donald Tusk objął stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. W tym rozdaniu nie mamy nic, a Premier Morawiecki chwiali się zwycięstwem polegającym na oddaniu wszystkiego Niemcom, Włochom, Francuzom i Belgom.

PiS był tak mocno zajęty blokowaniem Fransa Timmermansa, że nie walczył o polskie interesy. Frans Timmermans będzie nadal Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej odpowiedzialnym za praworządność w krajach Unii Europejskiej, a premier Morawiecki robi teraz dobrą minę do złej gry.mówi europosłanka.

Zwycięstwo PiS w wyborach do PE spowodowało, że najliczniejsza grupa polskich posłów w Parlamencie Europejskim będzie zasiadać w ugrupowaniu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, które nie będzie miało nic do powiedzenia na forum parlamentu. W Brukseli posłowie PiS zasiądą w ugrupowaniu, które liczy 60-70 europosłów na 750 – to mniej niż 10 proc. mandatów. Będą mogli sobie pokrytykować, pokrzyczeć jak to mają w zwyczaju, i tyle. Dlatego będą jeździć do Polski i w publicznych mediach opowiadać jaka Unia jest zła. - podkreśla Elżbieta Łukacijewska.

Największą partią w Parlamencie Europejskim jest Europejska Partia Ludowa, do której należą przedstawiciele PO-PSL, w tym również Elżbieta Łukacijewska. We właśnie rozpoczętej kadencji podkarpacka europosłanka będzie pracować w komisjach Transportu i Turystyki, gdzie będzie nadal walczyć o interesy polskich firm transportowych, w komisji Handlu Międzynarodowego, aby zabiegać o lepsze warunki eksportu polskich towarów oraz Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia. Tematyka prokobieca, była od samego początku obecna w jej pracy zwłaszcza w regionie. Tym razem będzie mogła realizować swoje postulaty na forum europejskim.

Bardzo ważne jest, aby Polacy byli widoczni i dzięki temu mogli walczyć o sprawy ważne dla Polski. Ja odpowiadam za swoją pracę. Pracę u podstaw, w komisjach i życzyłabym swoim kolegom z PiS, aby właśnie tym się teraz zajęli. - mówi europosłanka.

 

 

Paulina Sowa

 

 

Liczba odsłon: 1749


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~roch  |  czwartek, 11 lipca 2019 14:30
komu pani zalatwi prace JAKIEMU niedacznikowi
#2  ~suchy38  |  środa, 10 lipca 2019 15:07
i po co obsrywać własny kraj
#3  ~a pani  |  środa, 10 lipca 2019 10:11
1) jakie ważne stanowisko zajmuje w PE?
2) jakie ważne stanowiska zajmowała pani dotychczas w PE?
3) jaki jest z pani pożytek dla nas?
A może pani i pani ugrupowanie wystąpicie do cara Rosji o pomoc w kolejnym rozbiorze Polski.
Odrobinę sapienti.
#4  ~Nikki  |  środa, 10 lipca 2019 09:11
Może pani wyliczy, co dla Polski i dla nas wywalczyli pan Buzek i pan Tusk? A poza tym doskonale pani chyba wie, że parlament europejski to taki kwiatek do kożucha, w zasadzie nie ma nic do powiedzenia. A w walczącej wg pani o demokrację Unii prawdziwe władze, czyli Komisja Europejska na przykład, nie są wybierane przez obywateli. I to jest ta demokracja?
#5  ~cikaw  |  środa, 10 lipca 2019 08:18
Czy głosowanie za karami dla Polski do działanie dla dobra Polski i Polaków?
#6  ~roho  |  wtorek, 09 lipca 2019 20:54
Czy to nie jest artykuł sponsorowany?
Pozdrawiam.
#7  ~marek  |  wtorek, 09 lipca 2019 20:26
Czytałem niedawno wywiad z p. Łukacijewską i mi się jej poglądy podobały. Ale, gdy teraz czytam ten "partyjny przekaz dnia", to czuję się tą wypowiedzią zażenowany. Smutne pani Elżbieto.
#8  ~Jestem ZA  |  wtorek, 09 lipca 2019 16:50
Wszystkich zjednoczy Pani Marszałek kandydując do Sejmu.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dla Pana Boga i moich wyborców nie ma rzeczy niemożliwych - mówi posłanka Maria Kurowska . ZOBACZ FILM
19 października 2019
Maria Kurowska zdobyła mandat poselski startując do Sejmu z 21. miejsca listy wyborczej Prawa i Spra..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019