środa, 22 listopada 2017, imieniny: Albert, Janusz
Artykuły
Nasza biblioteka ma 70 lat – jubileusz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle
30 października 2017 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

26 października 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uroczyście świętowała 70.lecie swojego istnienia. Przez wszystkie lata swojej działalności zmieniała się wraz z duchem czasu, tak by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Jasła i regionu. Dziś pozostając niezmiennie świątynią książek i czytania stała się jednocześnie trzecim miejscem, w którym w przyjaznej atmosferze odpoczywamy, spotykamy się z przyjaciółmi, zdobywamy wiedzę oraz rozwijamy swoje pasje i zainteresowania.

jeśli biblioteka jest modelem wszechświata, staramy się uczynić z niej wszechświat na miarę człowieka, a przypominam, że biblioteka na miarę człowieka to także biblioteka radosna – tymi słowami Umberto Eco zebranych powitała p.o. dyrektora MBP w Jaśle Dorota Woźnica.

W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Elwira Musiałowicz-Czech, Sekretarz Miasta Paweł Rzońca, Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Rak, przedstawiciele Urzędu Miasta w Jaśle, Andrzej Dominik Jagodziński i Małgorzata Sierżęga, przedstawiciele Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, dyrektorzy, kierownicy oraz przedstawiciele bibliotek publicznych województwa podkarpackiego, Komendant Powiatowy Policji Jacek Krzyżak, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Bogdan Ziemba, komendant Straży Miejskiej Kazimierz Wiśniowski, dyrektorzy, kierownicy i prezesi zaprzyjaźnionych stowarzyszeń, instytucji oraz organizacji, dyrektorzy jasielskich szkół i przedszkoli, byli i emerytowani pracownicy MBP oraz sympatycy biblioteki.

Goście w swoich wystąpieniach składali gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, podkreślając że za tymi osiągnieciami stoi wiele pokoleń bibliotekarzy przez lata pracujących dla dobra lokalnej społeczności. W dowód uznania za zasługi dla bibliotekarstwa Andrzej Jagodziński, Członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie, wręczył na ręce dyrektor dyplom oraz medal dla Biblioteki.

Znaczącą rolę poprzednich dyrektorów, byłych oraz obecnych pracowników, czytelników i sympatyków w rozwoju jasielskiej biblioteki i jej dzisiejszym kształcie podkreślała również obecna p.o. dyrektora Dorota Woźnica.

Długo zastanawialiśmy się nad tym, co w dniu jubileuszu Biblioteki powinniśmy o niej powiedzieć. 70 lat to mnóstwo historii, działań, wizji, zadań i emocji, za którymi stało wiele osób - kolejni dyrektorzy i zespoły pracowników, czytelnicy, partnerzy, sympatycy. Pomyśleliśmy, że te 70 lat ma wpływ na to, jak nasza biblioteka wygląda i funkcjonuje dziś. Dlatego chcemy pokazać Państwu Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle taką, jaka jest w dniu swoich 70 urodzin i chcemy to zrobić przez pryzmat osób, które tę bibliotekę wraz z nami współtworzą.

Odzwierciedleniem tych słów jest kampania „Moja biblioteka”, która zrodziła się właśnie z myślą o jubileuszu 70.lecia. Jednym z jej elementów jest film ukazujący obecnych pracowników, ich pracę i pasje oraz poczucie humoru. Drugą część kampanii stanowi wystawa, która powstała dzięki zaangażowaniu przedstawicieli władz miejskich, służb mundurowych, współpracujących instytucji oraz czytelników i sympatyków biblioteki. Ostatnim elementem był konkurs fotograficzny dla czytelników pod hasłem „Moja biblioteka - selfie z czytaniem”, którego laureaci zostali nagrodzeni podczas jubileuszowej gali, a ich prace można podziwiać na wystawie.

Jubileuszowe obchody zakończyła muzyczna niespodzianka - koncert pod hasłem „Dialog z kulturą w sześciu kolorach” w wykonaniu Susanny Jary z zespołem.

Kampania „Moja Biblioteka” została zrealizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Jaśle.

 

Zdjęcia: Studio Fotografii Maxmaks

MBP w Jaśle

 

 

 

Liczba odsłon: 393


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~nikt  |  poniedziałek, 30 października 2017 17:14
Dlaczego nie ma ani słowa o P.Piekarskiej.to jej determinacja doprowadziła do tego sukcesu.Za szybko się zapomina czyjeś dobro i zaangażowanie.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
„(…) posażna i chędoga ta nasza książnica” – V dyktando regionalne w MBP w Jaśle
21 listopada 2017
  O tym że pewien „biblioman był jeszcze nieopierzonym sześcioipółle tnim huncwote..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2017
realizacja: indemi.pl