wtorek, 11 grudnia 2018, imieniny: Daniela, Julia
Artykuły
Nagrodzeni za wysokie wyniki sportowe
29 grudnia 2017 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

 

Dwaj sportowcy z terenu naszej gminy – Arkadiusz Baran i Kamil Cygan na wczorajszej sesji Rady Gminy otrzymali nagrody za wysokie wyniki sportowe. Gratulacje za znakomite osiągnięcia sportowe oraz podziękowania za promowanie gminy Nowy Żmigród na ogólnopolskiej arenie sportowej złożyli: Wójt Gminy Grzegorz Bara, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Suski oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Tadeusz Czajkowski.

Nagrody pieniężne za wysokie wyniki sportowe przyznawane są na mocy uchwały Rady Gminy nr XLVII/307/2014 z dnia 28 sierpnia 2014 r. Nagrodę taką mogą otrzymać sportowcy (zarówno z licencją zawodnika jak i nie posiadających licencji) mający stałe miejsce zamieszkania na ternie gminy Nowy Żmigród albo będący członkami klubu sportowego mającego siedzibę na terenie gminy Nowy Żmigród. Za wysokie wyniki sportowe uważa się: zajęcie medalowego miejsca na mistrzostwach Polski, zakwalifikowanie się do kadry narodowej w danej dyscyplinie sportu oraz udział w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata lub mistrzostwach Europy.

Arkadiusz Baran – nagrodzony za wyniki sportowe w dziedzinie piłki nożnej – jest obecnie uczniem III klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Lubinie i zawodnikiem akademii piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin. Na co dzień trenuje i gra mecze ligowe w drużynie starszego rocznika U-17. Na boisku występuje na pozycji środkowego obrońcy. Od 2015 roku jest powoływany do kadry młodzieżowej reprezentacji Polski, gdzie pod wodzą Roberta Wójcika rozegrał sześć meczów, m.in. z Walią, Słowacją, Irlandią, Białorusią, Uzbekistanem i Japonią. Ostatnio wraz z kadrą Polski U-16, prowadzoną przez Przemysława Małeckiego, reprezentował nasz kraj w meczach międzynarodowych z Irlandią Północną i Szkocją.

Kamil Cygan otrzymał nagrodę za osiągnięcia sportowe w dziedzinie kolarstwa górskiego. 2017 r. to m.in. następujące sukcesy: 1 miejsce – MTB Cross Maraton (Chęciny), 1 miejsce – Dare 2 MTB Maraton (Zakliczyn), 1 miejsce – Cyklokarpaty.pl (Koninki), 1 miejsce – Cyklokarpaty.pl (Dukla), 1 miejsce – Cyklokarpaty.pl (Kamionka), 1 miejsce – Dare 2 MTB Maraton (Piwniczna), 1 miejsce – Cyklokarpaty.pl (Rzyki), 1 miejsce – Cyklokarpaty.pl (Szczawnica), 2 miejsce – OSP Viena Life Lang Team, 2 miejsce – Dare 2 MTB Maraton (Skrzyszów koło Tarnowa), 3 miejsce – Maraton MTB (Wietrzno), 3 miejsce – Podkarpacka Liga Rowerowa MTB (Bóbrka), 3 miejsce – Cyklokarpaty.pl (Wojnicz).

UG N.Żmigród 

 

 

Liczba odsłon: 1407


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~ernest  |  wtorek, 02 stycznia 2018 15:20
Należało się !
#2  ~qqq  |  niedziela, 31 grudnia 2017 00:32
Kamil Cygan jest wzorem dla młodzieży z gminy Nowy Zmigród
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Czy radny Krzysztof Czeluśniak kpi sobie z burmistrza Jasła?
10 grudnia 2018
 Przypominamy, że 3 grudnia br. na jasielskich oblodzonych drogach i chodnikach doszło do wielu..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018