środa, 26 stycznia 2022, imieniny: Paulina, Polikarp
Artykuły
NAGRODA SPECJALNA dla Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Św. Jana Pawła II w Jaśle
14 grudnia 2019 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Przedszkole Miejskie nr 3 im. św. Jana Pawła II w Jaśle jako jedno z dwóch placówek w Polsce otrzymało nagrodę specjalną w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ w roku szkolnym 20182019. Ogromnie cieszymy się, że nasze przedszkole już po raz kolejny zostało docenione za promocje głośnego czytania dzieciom, które od lat jest stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym w naszym mieście. Warto dodać, że działamy na rzecz fundacji już od 2003 roku. Liderem akcji od początku jest dyrektor przedszkola Pani Elżbieta Krzysiak, która również osobiście w tym roku odebrała w Warszawie nagrodę specjalną z rąk Pani Ireny Koźmińskiej Prezes Fundacji ,, ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom’’ i znanej aktorki Małgorzaty Ostrowskiej- Królikowskiej. Towarzyszyła jej nauczycielka Anna Mroczka, która odebrała nagrodę dla przedszkola. 

Głośne czytanie stanowi jeden z podstawowych priorytetów Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle. Czytanie dzieciom to najlepsza inwestycja w jego przyszłość. To właśnie książki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy i nauczaniu wartości. Czytając dziecku poszerzamy tematykę jego zainteresowań, dajemy dostęp do treści, których nie dostarczy mu własne doświadczenie, rozwijamy jego wyobraźnię, wiedzę i wrażliwość moralną.

Otrzymana nagroda specjalna to wynik wielu działań podjętych przez nauczycielki, pracowników i wielu przyjaciół naszego przedszkola. To dzięki nim udało się zorganizować wiele ciekawych , fascynujących akcji czytelniczych. Do najważniejszych należą: - Przegląd Piosenki Przedszkolnej ,, Jesień nie musi być smutna’’ - Biesiada z Babcią i Dziadkiem - Urodziny Papy Smerfa - Piknik w Rodzinnym Gronie - XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie’.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w siedzibie Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności w Warszawie, a poprowadziła ją znana aktorka Małgorzata Ostrowska- Królikowska. Spotkaniu towarzyszył panel literacki z udziałem dwojga uznanych literaturoznawców i Ambasadorów kampanii czytania: Doroty Koman i prof. Grzegorza Leszczyńskiego, który był  poświęcony wartościom i zapoczątkował ciekawą , poruszającą dyskusję. Pani Irena Koźmińska  podsumowując to wartościowe spotkanie powiedziała : ,,Wartością są również marzenia, dając dzieciom  zbyt dużo odbieramy im szanse na ich spełnienie’’. Nauczyciele i Rodzice mają w ręku potężne narzędzie – utwory literackie, które mogą spełniać zarówno funkcje kształcące jak i wychowawcze. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w podejmowane przez przedszkole działania promujące czytanie. Mamy nadzieję, że wspólne działania przyczynią się do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego naszych dzieci zapewniającego im udany start w dorosłość.

Gratulujemy wszystkim laureatom a szczególnie nagrody Bajkowemu Prywatnemu Przedszkolu w Jaśle

PM nr 3

Liczba odsłon: 2424


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Jaslanin  |  sobota, 14 grudnia 2019 10:02
Super, gratulujemy!!!
Moje dzieci tez chodziły do tego przedszkola i Wielki Buziak dla Naszej Super Pani Ani.
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022