środa, 26 czerwca 2019, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
Nagroda dla Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle
17 grudnia 2018 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

„Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.”  

Jim Trelease

Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle jako jedno z trzech placówek w Polsce otrzymał nagrodę za najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku szkolnym 2017/2018 ,w konkursie zorganizowanym przez Fundację „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom”. Ogromnie cieszymy się , że nasze przedszkole już po raz kolejny zostało docenione za promocje głośnego czytania dzieciom.  A warto dodać , że działamy na rzecz fundacji już od 2003 roku. Liderem  akcji od początku jest dyrektor przedszkola Pani Elżbieta Krzysiak , która osobiście w tym roku odebrała w Warszawie nagrodę z rąk Pani Ireny  Koźmińskiej Prezes Fundacji „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom” i znanej aktorki Małgorzaty Ostrowskiej- Królikowskiej. Nauczycielki reprezentowała Beata Turek , która odebrała nagrodę dla przedszkola.

Głośne czytanie stanowi jeden z podstawowych priorytetów Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Jaśle .Czytanie dzieciom to najlepsza inwestycja w jego przyszłość.  To właśnie  książki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy i nauczaniu  wartości. Czytając dziecku  poszerzamy tematykę jego zainteresowań, dajemy  dostęp do treści, których nie dostarczy mu własne doświadczenie, rozwijamy jego wyobraźnię, wiedzę i wrażliwość moralną.

„Otrzymana nagroda to wynik wielu działań podjętych przez nauczycieli, pracowników i wielu przyjaciół naszego przedszkola .To dzięki nim udało się zorganizować wiele akcji czytelniczych. Do najważniejszych należą : Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna”, urodziny Reksia, Dzień Języka polskiego pod hasłem „Patriotyzm łączy pokolenia”, XVII OTDC-pod hasłem „Czytanie łączy”- powiedziała Elżbieta Krzysiak.

Podczas uroczystości mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z K.Ryrych, K.Terechowicz, W.Cesarz autorami książki „Gorzka czekolada”. Inicjatorka projektu i współwydawca książki Irena Koźmińska powiedziała: „ W dzisiejszym świecie –nastawionym na dobra materialne i sukces- warto pamiętać ,że każdego z nas określa nie to, co posiada , jak wygląda i jaką ma pozycję , ale przede wszystkim jakim jest człowiekiem , jaki ma system wartości”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy włączyli się w podejmowane przez przedszkole działania promujące czytanie. Mamy nadzieję , że  wspólne działania przyczynią się do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego naszych dzieci zapewniającego im udany start w dorosłość.

 

PM nr 3

 

Liczba odsłon: 1150


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019