niedziela, 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfred, Euzebiusz
Artykuły
Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia OC?
23 czerwca 2022 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Każdy posiadacz samochodu jest zobligowany do wykupienia polisy OC. Jest to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które chroni właściciela samochodu w razie wypadku czy spowodowania szkody na rzecz osoby trzeciej. Polisa Odpowiedzialności Cywilnej sprawia, że jako kierowca nie musisz wówczas płacić poszkodowanym z własnej kieszeni. Nasuwa się jednak pytanie: jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie OC?

Zakup OC – na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie OC?

Mimo że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, to nie oznacza wcale, że jesteś skazany na wybór pierwszej lepszej oferty. Wprost przeciwnie – na rynku ubezpieczeniowym dostępnych jest wiele korzystnych ofert OC. Aby wybrać odpowiednią, warto skorzystać z takiego narzędzia, jak: porównywarka kalkulatorubezpieczen.net.pl.

Bez wątpienia warto wybierać jak najtańsze ubezpieczenie OC, gdyż nie ma sensu przepłacać. Każda firma ubezpieczeniowa musi zapewnić odpowiednie warunki ubezpieczenia, o czym mówią zapisy w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. .

Jednakże trzeba wziąć pod uwagę również takie kwestie, jak: sposoby likwidacji szkód, szybkość podejmowanych działań w przypadku wystąpienia takiej konieczności, system BLS, czyli bezpośredniej likwidacji szkód itp. Wszelkie nurtujące cię kwestię z pewnością znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Warto szukać również promocyjnych ofert. Towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują nowym klientom korzystne cenowo promocje.

Jeśli zaś sprowadzasz auto zza granicy, to pamiętaj o tym, aby przed jej przekroczeniem wykupić krótkoterminowe OC (https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ubezpieczenie-samochodu-na-zagranicznych-numerach-rejestracyjnych/).

Polisa OC online – najkorzystniejsze oferty znajdziesz w Internecie

Obecnie nie ma żadnego problemu z tym, aby wybrać i kupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej bez wychodzenia z domu. Nie musisz umawiać się z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej. Po prostu otwierasz przeglądarkę i wysyłasz formularz online, który trafia bezpośrednio do ubezpieczyciela. Wszystko odbywa się sprawnie i bezproblemowo.

Jak już wspominaliśmy – Internet daje ci też możliwość porównania poszczególnych ofert, co znacznie ułatwia dokonanie wyboru. Nie musisz się obawiać o poufność całej procedury, ponieważ firmy ubezpieczeniowe są zobligowane, by przetwarzać twoje dane zgodnie z wymaganiami RODO.

Ponadto – zawierając umowę ubezpieczenia OC online – możesz od umowy ubezpieczenia odstąpić w ciągu 30 dni od momentu jej zawarcia.

Ile kosztuje obowiązkowe ubezpieczenie samochodu?

Na cenę obowiązkowego ubezpieczenia OC znacząco wpływa wiek właściciela pojazdu oraz jego doświadczenie za kierownicą. Są to aspekty, z którymi ciężko dyskutować. Równie istotną kwestią jest wiek auta: im starsze – tym wyższa składka ubezpieczeniowa. Kolejna kwestia, która wpływa na ostateczną cenę polisy OC, to pojemność auta: im mniejsza – tym niższa składka. Co ciekawe – na cenę OC bardzo często wpływa również miejsce zamieszkania. Tym samym ubezpieczenie auta w dużym mieście może okazać się droższe, ponieważ ubezpieczyciel zakłada, że istnieje większe ryzyko kolizji.

W 2021 roku średnia składka polisy wyniosła 496 zł. Nie da się ukryć, że najmniejszą składkę ubezpieczenia zapłacą doświadczeni kierowcy, którzy nie mają w swojej drogowej historii kolizji i wypadków.

Jak zatem widać – na cenę mają wpływ liczne czynniki. Niektóre niezależne od kupującego. Niemniej polisę OC zakupić trzeba. Na szczęście oferty ubezpieczeń są różnorodne i każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Najlepszą opcją jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń i zakup ubezpieczenia OC online. Zdarza się, że kupując ubezpieczenie OC online, możesz liczyć na promocje i zniżki.

Artykuł sponsorowany.

Liczba odsłon: 437


Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022