niedziela, 15 grudnia 2019, imieniny: Celina, Ignacy
Artykuły
Muzyczne wakacje wokalistów JDK
25 lipca 2019 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Wokaliści Jasielskiego Domu Kultury pracowicie spędzają wakacje.  W lipcu wzięli udział w XVI Międzynarodowym Festiwalu „Skowroneczek” w Nowym Sączu – wrócili z nagrodami i wyróżnieniami. Dawid Wojnarowicz otrzymał III nagrodę w IV kategorii wiekowej. Emilia Starzec została doceniona nagrodą przewodniczącej jury Lidii Matynian i Pawła Moszumańskiego oraz wyróżnieniem w II kat. Wiekowej.  Aleksandra Sieńkowska otrzymała wyróżnienie w II kat. wiekowej.

Dawid Wojnarowicz został również zaproszony na Festiwal -  Zjazd Młodych Gwiazd pod hasłem „Młodzi śpiewają Kondratowicza”,  który odbył się w dniach 6-8 lipca w Szczecinie. Do finału zostało zaproszonych kilkunastu wokalistów. Organizatorem jest Szczecińska Agencja Artystyczna – zaproszeni na festiwal to laureaci wielu nagród ogólnopolskich i międzynarodowych. Dawid zaprezentował utwór z repertuaru Anny Jantar – „Tyle słońca w całym mieście” w aranżacji Wojtka Nowickiego.

Finalistką kolejnego ogólnopolskiego Konkursu jest Oliwia Lewandowska. W dniach 6-10 sierpnia 2019 r. w Świnoujściu odbędzie się GRECHUTA FESTIWAL. Oliwia znalazła się w dziesiątce finalistów konkursu, którzy zostali zakwalifikowani na podstawie nagrań. Zaśpiewa dwie piosenki Marka  Grechuty – „Niebieski młyn” oraz  „Miłość drogę zna” w aranżacji Ewy Grzebień.

Katarzyna Pacwa

 

Liczba odsłon: 943


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Poświęcony odcinek drogi z Kołaczyc do Brzysk - Kolejna droga zmodernizowana przez Adama Pawlusia
14 grudnia 2019
 Dziś  14 grudnia br. (sobota) w Kłodawie odbyło  się uroczyste przekazanie do użytko..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019