piątek, 29 maja 2020, imieniny: Bogusława, Maksymilian
Artykuły
Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie zaprasza na NOC MUZEÓW
15 maja 2019 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Zaproszenie na Międzynarodową Noc Muzeów do cieklińskiego muzeum, która odbędzie się w piątek 17 maja 2019 roku. 

Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie 

 

Europejska Noc Muzeów to impreza kulturalna organizowana od 1997 r. w weekend poprzedzający Międzynarodowy Dzień Muzeów, który przypada na 18 maja. Polega na udostępnianiu obiektów kultury, również takich, które zazwyczaj są niedostępne, a także organizowaniu różnych atrakcji kulturalnych oraz edukacyjnych w godzinach wieczornych i nocnych.

 

 

Europejska Noc Muzeów to impreza kulturalna organizowana od 1997 r. w weekend poprzedzający Międzynarodowy Dzień Muzeów, który przypada na 18 maja. Polega na udostępnianiu obiektów kultury, również takich, które zazwyczaj są niedostępne, a także organizowaniu różnych atrakcji kulturalnych oraz edukacyjnych w godzinach wieczornych i nocnych. Izba Muzealna Muzeum Narciarstwa im Stanisława Barabasza w Cieklinie bierze udział w Nocy Muzeów od 2011 r. W tym roku zapraszamy 17 maja od godziny 19:00. Ten piątkowy wieczór będzie mocno polityczny bo głównym tematem jest spotkanie historyczne pt. „Geostrategia Polski”. W tym spotkaniu zapowiedzieli udział historycy dr Sławomir Mrozek wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej, Stanisław Kalita historyk z Dukli, Krzysztof Kusiak redaktor Regionalnego Blogu Historycznego „Z pogranicza”, Jerzy Możdżan oraz regionalista i przewodnik Zdzisław Zaniewicz. Będzie też chwila dla miłośników białego szaleństwa, projekcja filmu z 1936 r. pt. Klub narciarzy „Czarni” Lwów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniach zaplanowanych na tą noc, zwiedzania muzeum i wystawy czasowej pt. „Cieklin i okolica w dawnych publikacjach prasowych” autorstwa Anny i Krzysztofa Kusiaków.

Liczba odsłon: 936


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Posłanka Maria Kurowska samorządowiec z "krwi i kości"
28 maja 2020
 Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składam wszystkim osobom, które współ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020