poniedziałek, 21 stycznia 2019, imieniny: Agnieszka, Jarosław
Artykuły
Młodzi historycy nagrodzeni
27 października 2018 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

W Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala „Nie zagubić talentu”. W jej trakcie młodzi ludzie z terenu całego Podkarpacia odebrali z rąk marszałka województwa Władysława Ortyla stypendia i nagrody pieniężne za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Podczas uroczystości marszałkowi towarzyszyli: przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś, członek zarządu Piotr Pilch i dyrektor departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Barbara Pelczar-Białek.

Wśród laureatów znalazło się dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Pierwszym z nich był Kacper Janiga - uczeń klasy VIII, który zwyciężył i otrzymał pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia – „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 - projekt edukacyjny”. Opiekunem Kacpra był jego nauczyciel historii Wiesław Hap. Drugim laureatem był kolega Kacpra z tej samej klasy - Piotr Szot - za zajęcie trzeciego miejsca w kuratoryjnym konkursie z historii organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Przygotowywał go do tego konkursu również Wiesław Hap, który kilka dni wcześniej z rąk Małgorzaty Rauch - Podkarpackiego Kuratora Oświaty - otrzymał tytuł „Nauczyciel wychowujący do wartości”.

Marszałek Władysław Ortyl pogratulował uczniom i ich opiekunom: „Te nagrody i wyróżnienia są waszą zasługą, ale także zasługą waszych nauczycieli i rodziców, którzy wspierają was w edukacji i rozwoju. Wszystko to, co robicie teraz przygotowując się do przyszłego życia zawodowego, jest okupione naprawdę dużym wysiłkiem. Jednak dzięki waszym talentom, pasji i zainteresowaniem na pewno osiągniecie sukces i łatwiej też wejdziecie w życie społeczne i publiczne kraju”. Podczas uroczystej gali dla wszystkich nagrodzonych, ich nauczycieli oraz rodziców wystąpili utalentowani uczniowie: muzycy i tancerze.

ZSM nr 3 w Jaśle

 

Fot. M. Konopka, E. Szot, W. Janiga.

 

 

 

 

Liczba odsłon: 776


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Budżet gminy Nowy Żmigród na 2019 rok przyjęty jednogłośnie
21 stycznia 2019
  Radni przyjęli budżet Gminy Nowy Żmigród na 2019 r. Dochody gminy na 2019 r. szacuje ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019