czwartek, 15 listopada 2018, imieniny: Albert, Artur
Artykuły
Młodzi historycy nagrodzeni
27 października 2018 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

W Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala „Nie zagubić talentu”. W jej trakcie młodzi ludzie z terenu całego Podkarpacia odebrali z rąk marszałka województwa Władysława Ortyla stypendia i nagrody pieniężne za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Podczas uroczystości marszałkowi towarzyszyli: przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś, członek zarządu Piotr Pilch i dyrektor departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Barbara Pelczar-Białek.

Wśród laureatów znalazło się dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Pierwszym z nich był Kacper Janiga - uczeń klasy VIII, który zwyciężył i otrzymał pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia – „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 - projekt edukacyjny”. Opiekunem Kacpra był jego nauczyciel historii Wiesław Hap. Drugim laureatem był kolega Kacpra z tej samej klasy - Piotr Szot - za zajęcie trzeciego miejsca w kuratoryjnym konkursie z historii organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Przygotowywał go do tego konkursu również Wiesław Hap, który kilka dni wcześniej z rąk Małgorzaty Rauch - Podkarpackiego Kuratora Oświaty - otrzymał tytuł „Nauczyciel wychowujący do wartości”.

Marszałek Władysław Ortyl pogratulował uczniom i ich opiekunom: „Te nagrody i wyróżnienia są waszą zasługą, ale także zasługą waszych nauczycieli i rodziców, którzy wspierają was w edukacji i rozwoju. Wszystko to, co robicie teraz przygotowując się do przyszłego życia zawodowego, jest okupione naprawdę dużym wysiłkiem. Jednak dzięki waszym talentom, pasji i zainteresowaniem na pewno osiągniecie sukces i łatwiej też wejdziecie w życie społeczne i publiczne kraju”. Podczas uroczystej gali dla wszystkich nagrodzonych, ich nauczycieli oraz rodziców wystąpili utalentowani uczniowie: muzycy i tancerze.

ZSM nr 3 w Jaśle

 

Fot. M. Konopka, E. Szot, W. Janiga.

 

 

 

 

Liczba odsłon: 665


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
VII kadencja Rady Miejskiej Jasła – dobiegła końca
15 listopada 2018
  Rada Miejska Jasła VII kadencji, obejmująca lata 2014-2018, dobiegła końca. Wczoraj (14 list..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018