poniedziałek, 21 stycznia 2019, imieniny: Agnieszka, Jarosław
Artykuły
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk na dworcu PKP w Jaśle - Pociągiem z Bieszczad przez Jasło do Gdyni
11 marca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

     

Dziś na peronie dworca kolejowego w Jaśle przy ulicy Metzgera odbył się briefing prasowy pt. "Kolej wraca w Bieszczady" z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury Bogdana Rzońcy, senator Alicji Zając, radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciecha Zająca oraz Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Na otwarcie nowego połączenia nie został zaproszony burmistrz Miasta Ryszard Pabian, czy też przewodniczący Rady Miejskiej Jasła Henryk Rak. Zaproszono natomiast radnego Rady Miejskiej Jasła Krzysztofa Peca.

Od lewej : Andrzej Adamczyk - minister Infrastruktury  oraz radny Krzysztof Pec

Zabierając głos na briefingu prasowym, radny Rady Miejskiej Jasła Krzysztof Pec mówił o tym, że samorząd miasta Jasła dołoży wszelkich starań, aby budynek dworca kolejowego został odremontowany i służył pasażerom.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

W odległości kilkunastu metrów od przemawiającego radnego Krzysztofa Peca, przy wejściu do budynku dworca leżą butelki oraz puszki po piwie. Przypominam, że to radni decydują o środkach finansowych przeznaczanych na remont dworca i utrzymanie czystości wokół niego. Decyduje również o tym radny Krzysztof Pec.

Od lewej : Andrzej Adamczyk - minister Infrastruktury oraz Adam Pawluś - Starosta Jasielski  

PKP Intercity od 11 marca 2018 roku uruchomiło dalekobieżne połączenie między Zagórzem a Gdynią. Jasło jest jednym z miast na trasie tego połączenia.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Początkową stacją tego dalekobieżnego połączenia jest Zagórz. Czas przejazdu pociągu na trasie z Zagórza do Gdyni wynosi 13 godzin i 25 minut. Utrudnieniem dla podróżnych jest przesiadka w Jaśle. Pociąg z Zagórza wyjeżdża o godzinie 9.51 a do Gdyni przyjeżdża o godzinie 23.33.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Podróżnych z Zagórza do Jasła dowiezie Firma SKPL Cargo, po czym podróżni wsiądą do pociągu PKP Intercity i przez Kraków oraz Warszawę dojadą do Gdyni.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Pociąg z Jasła do Gdyni odjeżdża o godzinie 11.35.  Koszt biletu na tarasie Jasło  – Gdynia  w I klasie wynosi 116 złotych złotych - w klasie II cena biletu wynosi 89 złotych.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Andrzej Adamczyk jest bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego, a w przeszłości był członkiem Porozumienia Centrum. Posłem Prawa i Sprawiedliwości jest od 2005 roku. Wcześniej Andrzej Adamczyk radnym powiatu krakowskiego.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Co mówił minister  Andrzej Adamczyk

- Nasz rząd nie zapominał o tych regionach, które do tej pory nie były dostrzegane przez poprzednie ekipy rządowe. Realizujemy nie tylko duże przedsięwzięcia infrastrukturalne, ale również te przedsięwzięcia, które łączą Polskę. Dzięki realizowanym zadaniom mieszkańcy Bieszczad będą mieli dostęp do innych ośrodków w kraju. Nie możemy dzielić Polaków na tych, którzy mają możliwości rozwojowe i tych, którzy takich możliwości nie mają. Zainaugurowane dzisiaj połączenie wpisze się na stałe w siatkę połączeń kolejowych – mówił minister Andrzej Adamczyk.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

- Dzisiaj to dzień szczególny dla Podkarpacia, dzień szczególny dla Bieszczad. Potwierdzamy, że polityka zrównoważonego rozwoju służy Polsce, służy przede wszystkim polskiemu społeczeństwu. Dzisiaj realizujemy duże przedsięwzięcia infrastrukturalne, ale nie tylko. Dzisiaj łączyny Polskę. Mieszkańcy Bieszczad, poprzez dworzec kolejowy w Zagórzu, stację Jasło – będą mieli dostęp do wszystkich ośrodków naszego kraju – mówił Andrzej Adamczyk. 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

- Życzę wszystkim tym, którzy będą korzystali z tych połączeń kolejowych, aby jeździły sprawnie i zgodnie z rozkładem jazdy. Przewoźnikowi natomiast życzę, aby zadanie, którego się podjął realizował bez przeszkód - zakończył minister Andrzej Adamczyk.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Co mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś

–  W imieniu władz powiatu jasielskiego, chcę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że połączenia do Bieszczad się odradzają. W najbliższej perspektywie finansowej przewidziane są duże inwestycje. Dotyczy to inwestycji na linii 108, gdzie w najbliższych latach wydatkowanych zostanie blisko 300 milionów złotych i zmieni się szybkość poruszania na tej linii.  Władze powiatu, Rada i Zarząd zwróciły się do parlamentarzystów o włączenie linii 108 i 107 do sieci linii krajowych. Każdego dnia przez Jasło przejeżdża ponad 1500 samochodów ciężarowych i gdyby tylko część z nich umieścić na pociągach, to poprawiłoby się bezpieczeństwo ruchu drogowego stwierdził Adam Pawluś, Starosta Jasielski.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Co mówiła senator Alicja Zając

- Kiedy wszyscy mówimy jednym głosem, wtedy udają się takie inicjatywy. My słuchamy głosu samorządowców z gmin, powiatów, województwa i te wiadomości przekazujemy dalej do rządu, a nasz rząd Prawa i Sprawiedliwości z Panem Adamczykiem jest rządem pozytywnych działań.To jest nasze kolejne spotkanie na dworcu w Jaśle - mówiła senator Alicja Zając.

Alicja Zając  - senator RP  

Co mówił poseł Bogdan Rzońca

- Jest siła w klubie parlamentarnym Prawo i Sprawiedliwość. Jest bardzo dobra wola premiera Pana Mateusza Morawieckiego, by zmieniać małe miasta i miasteczka. Dziś mówimi o szczególne, ale o szczególe bardzo dobrej zmiany dla Bieszczadów, dla turystów, dla mieszkańców tej części Podkarpacia – mówił poseł Bogdan Rzońca.

Od lewej : poseł Bogdan Rzońca, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając oraz Starosta Jasielski Adam Pawluś 

- Niedalego stąd jest siedziba Sekcji PKP Cargo. W tej chwili przywróciliśmy zdolności produkcyjne. Jeszcze w 2015 roku PKP Cargo nie miało nic do roboty. Przyjechali szefowie i powiedzieli, że tu w Jaśle nie będzie roboty w Jaśle , tu nie będzie nic, tylko w Katowicach. Ja wtedy byłem posłem opozycji. Próbowałem trochę tego bronić. Teraz w Sekcji pracują 72 osoby - mówił poseł Bogdan Rzońca. 

Od lewej : senator Alicja Zając oraz Andrzej Adamczyk  - minister Infrastruktury 

Co mówił Rafał Nowakowski - zastępca Dyrektora PKP Intercity S.A.

–  Cieszę się z tego, że zostało przedłużone połączenie z Jasła do Zagórza. Teraz bez pzreszkód będzie można dojechać z Zagórza do Gdyni, praktycznie bezpośrednim połączeniem - mówił Rafał Nowakowski, zastępca Dyrektora PKP Intercity S.A.

Rafał Nowakowski - Zastępca Dyrektora PKP Intercity S.A.  

Co mówił Tomasz Strapagiel -  Prezes Zarządu SKPL Cargo sp. z o.o.– To jest historyczna chwila , gdyż został wprowadzony pewien rodzaj innowacji, tj. dwaj przewoźnicy, a jeden bilet. Pasażerowie będą się przemieszczać szybko i bezproblemowo – mówił Tomasz Strapagiel, Prezes Zarządu SKPL Cargo.

Tomasz Strapagiel - Prezes Zarządu SKPL Cargo Sp. z o.o. 

Co mówił Marek Andruch, Starosta Bieszczadzki

- Aby uruchomić potencjał Bieszczadów potrzebna jest poprawa dostępności zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Uruchomienie nowych połączeń daje możliwości pełnego wykorzystania potencjału. Jeżeli potencjał ten zostanie wykorzystany, to służył będzie nie tylko mieszkańcom Bieszczadów, ale mieszkańcom całego Podkarpacia oraz całej Polski – mówił Marek Andruch, Starosta Bieszczadzki. 

Marek Andruch - Starosta Bieszczadzki 

- Uruchomienie tego połączenia jest ważnym oknem na świat dla Bieszczadów. To okno na świat i na Polskę otwiera się coraz szerzej. Z tego też względu cieszymy się, że władze dostrzegają problemy Bieszczadów i je rozwiązują – mówił Ernest Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz

 

Ernest Nowak - Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk w Jaśle 

Więcej zdjęć galeria strona główna

Stanisław Grzywacz 

 

Liczba odsłon: 3452


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~filcoki starosty  |  wtorek, 13 marca 2018 08:46
...
ma być śmiesznie
ironicznie
nie żałośnie
i krytycznie
szpilki wójta?
prowokacja?
bo być miała adoracja?
wszystkich wielkich
tych nierobów
co wciąż nie chcą
puścić żłobu?
proszę bardzo
panie Stachu
głoś peany chwalne
z dachów!
z Osobnicy?
słaby trop
jeszcze prostszy jestem chłop
chociaż widzę są też prostsi ...
jak na gęby patrzę gośći
co na pana stronach wiszą
żal że kraju przyszłość piszą
gra orkiestra z Titanica
Jasło tańczy nikt nie wnika
wszyscy w tańcu zapatrzeni
wnet na mieście braknie cieni
miasto staruszków i dzieci
kto mądrzejszy w świat odleci
szkoda pisać po próżnicy
pozdrawiam Was...
z "Łesebnicy"???
Co?

...
#2  ~Xyz  |  wtorek, 13 marca 2018 00:44
Nad pociągiem dym, obłoki... w piecu palą się filcoki...nasz starosta bez ochoty...zerka wszędzie z każdej foty...nos mu rośnie coraz dłużej... od Zagórza aż po Stróże...od Gepetta po Pinokio... w Jaśle będzie drugie Tokio... to nie nos już to jest kinol... w Jaśle będzie pendolino.
#3  ~Szpilki wójta  |  poniedziałek, 12 marca 2018 20:28
Wciąż starosta ma filcoki
Pisze szybko nie bez zwłowi,
Pierwsze zdania idą gładko
Później dobrze bywa rzadko
Jedno przyznać jemu trzeba
Słowa lecą mu jak z nieba
Rozeznani politycy
Pisze jakby z Osobnicy
Wciąż pracuje potylica
Bo to przecież jest stolica
Coś o mieście coś z powiatu
I o babach co pół światu
Ze słowami wciąż w obłoki
Bo starosta ma filcoki
#4  ~Sdghj  |  poniedziałek, 12 marca 2018 12:16
Najbardziej rozbawiło mnie zdanie: "został wprowadzony pewien rodzaj innowacji, tj. dwaj przewoźnicy, a jeden bilet". Innowacja na miarę XXI wieku.
#5  ~dragoness  |  poniedziałek, 12 marca 2018 00:27
Kampanię wyborczą czas zacząć, mordeczki pokazać. A ja bedę powtarzać do skutku; niech nasza "reprezentacja" w parlamencie weźmie się za Ośrodek Protonoterapii w Bronowicach, ktory dzięki kretyńskiej polityce rządu leczy kilkanaście osób chorych na nowotwory rocznie, gdy mógłby 700. Czas ratować żywych, a nie zajmowć się nienarodzonymi i martwymi.
#6  ~POeta  |  poniedziałek, 12 marca 2018 00:01
Czy to pabian czy to pec. Jedną rzecz chętna jest jedna bandą się nazwali pis co chcesz tobie obieca zagłosuje to ich podnieca żeby władzę mieć i już nawet peca dali tu NIECH kamery aparaty go promują ludzie ich tak wyroluja ze do wlady gest Kozakiewicz i .......juz znika a wiec morał bajki taki pokazujcie się chłopaki lecz to Głowno dzisiaj znaczny lud nie ciemny nie biedaczy i nie zrobi z siebie h....... a wam w łebkach sie zabuja i stoleczku w dupke wryja az z bólu głowy zawyja miałeś hamie złoty róg ostol ci się ino sznur
#7  ~oskar  |  niedziela, 11 marca 2018 21:57
Oskar - dla filcoki starosty
#8  ~Mieszkaniec miasta  |  niedziela, 11 marca 2018 20:56
Ciekawe rzeczy dzieją się w Jaśle ewidentnie mające zaszkodzić obecnemu burmistrzowi przed kolejnymi wyborami lecz mieszkańcy nie są ślepi i stoją za obecnym bumistrzem Pabianem !
#9  ~Stachu  |  niedziela, 11 marca 2018 20:55
Po jesiennych wyborach zakupimy zgromadzonym bilety w jedną stronę do Zagórza, bez możliwości powrotu do Jasła. Z tym Pecem to taki chyba niezbyt udany żart. Ale to dobrze, bo Pabian nie będzie miał najmniejszych kłopotów z objęciem na drugą kadencję stanowiska burmistrza.
#10  ~filcoki starosty  |  niedziela, 11 marca 2018 20:43
...
czas na Kolei!
kolei Peca?
parcie na szkło
go podnieca?
pełno wszędzie
twarzy Peca!
chce zaistnieć?
ale heca!
któż to taki?
skąd pochodzi?
grzebnąć w sieci nie zaszkodzi
wujek Google mówi krótko:
Pec zapyla szybką łódką!
wcześniej męczył w MPGK-u
potem hajs liczył w Osieku
tam zapoznał kilku tuz-ów
szybko przeniósł się do Krus-u
a że Pec nie jest matołek
objął tam najwyższy stołek!
z twarzy bije mu charyzma
nie powstydził by się Dyzma
błyskotliwej tej kariery
nienagannej,bez afery
społecznik i aktywista
młody zdolny
krew świeża,czysta.
stał się ratunkiem
jasielskiego Pis-u
który w obliczu kryzysu
stojąc dziś przed wyborami
nie kupi głosów "tamami"
na nic znane ich nazwiska
tylko krzywią się ludziska
Zając?Rzońca?daj pan spokój
w kółko to samo jest co roku!
przemarsz,wstęga,pomnik,wiec...
aż tu nagle!!!kto to?Pec?
kampania wyborcza rusza
jest więc królik z kapelusza!
ktoś się czuje zagrożony?
autorytet podważony?
zobaczymy pewnie wkrótce
Pec na szybkiej płynie łódce
pewnie dobrych ma wioślarzy
fotel burmistrza mu się marzy?
co go czeka?czas pokaże...
zostań Krzysiu w sferze marzeń
po co ci to?dla mamony?
dla zaszczytów?dumnej żony?
nie mów tylko że dla ludzi
sympatii u mnie nie wzbudzisz
słyszę to już od ćwierć wieku
ludzie szybko cię oleją
i skończysz jak ten ...
Lampo co jeździł koleją

;)

...
#11  ~Wnikliwy John  |  niedziela, 11 marca 2018 20:26
No proszę, a jeszcze niedawno wicemarszałek Maria Kurowska mówiła, że nie uruchomi połączeń bo z Jasła do Zagórza nie da się jeździć przez remont torów. Chyba ktoś tu robi jaślan w wała...
#12  ~prow  |  niedziela, 11 marca 2018 20:21
Zaproszono Burmistrza Zagórza a Jasła nie.
To trochę jakby dziwne.
#13  ~Zawiedziona  |  niedziela, 11 marca 2018 20:14
Nie było radnej sejmiku M. Kurowskiej?
#14  ~przyjacieldyzia  |  niedziela, 11 marca 2018 20:02
Andrzej Czernecki lub osoba przez niego namaszczona, przy obecnym rozłamie w PiSie zostanie ponownie burmistrzem Jasła, a dyzio bedzie w opozycji.
#15  ~widz  |  niedziela, 11 marca 2018 20:02
Czy to, aby nie jest jest zasługa burmistrza Jasła Ryszarda Pabiana
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Budżet gminy Nowy Żmigród na 2019 rok przyjęty jednogłośnie
21 stycznia 2019
  Radni przyjęli budżet Gminy Nowy Żmigród na 2019 r. Dochody gminy na 2019 r. szacuje ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019