sobota, 16 października 2021, imieniny: Ambroży, Dionizy
Artykuły
Michał Zieleń z ULKS Technik Trzcinica wicemistrzem Polski
26 czerwca 2021 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło
W dniach 24-26.06.2021 r . w Poznaniu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. W pierwszym dniu zawodów wystartował zawodnik ULKS Technik  Trzcinica Michał Zieleń, który rywalizował ze starszymi zawodnikami na dystansie 3000m z przeszkodami. Dla Michała był to start, w którym miał doskonalić taktykę i technikę biegu na tym dystansie, gdyż w lipcu wystartuje na Mistrzostwach Europy Juniorów w Talinie(U20), a w sierpniu na Mistrzostwach Świata  Juniorów (U20) w Nairobi. Michał po świetnym biegu uzyskał nowy rekord życiowy 8.56.36 i został Wicemistrzem Polski Seniorów. Jest to wielki wyczyn, gdyż zawodnik  ULKS Technika  Trzcinica jest jeszcze juniorem. Natomiast w ubiegłą sobotę w Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów Młodszych (U18).  I tak, Eliza Szeląg została Mistrzynią Województwa w skoku wzwyż w kategorii U18, a Bartosz Wojtas brązowym medalistą w biegu na 110m przez płotki. Warto dodać, iż Eliza i Bartosz to pierwszy rocznik kategorii U16, a więc rywalizowali z zawodnikami starszymi od siebie nawet o trzy lata. Eliza na co dzień to uczennica SP w Szebniach, a Bartosz SP w Warzycach." Wojtas Tomasz